newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Віталій Кличко: ПОРА в політику

558
Віталій Кличко: ПОРА в політику

Наприкінці нинішнього року Віталій Кличко отримав у боксі статус «легенди, яка вже не б’ється». Минулого тижня на конгресі в месиканському місті Канкун «Доктору Залізний Кулак» присвоїли довічно звання почесного чемпіона світу за версією WBС, а днями, вже в Києві, Кличка обрали почесним президентом, щоправда наразі – лише Федерації боксу України. 34-річний спортсмен з посвідкою доктора філософії в кишені вирішив спробувати свою незаперечну силу в іншій царині, де перемога не завжди дістається сильнішому, - у політиці.

Видео дня

Віталій Кличко, отже, новачок у політиці. Проте на старті він має головне – шалену популярність і довіру народу, сиріч виборців. Супербоксера, як відомо, намагалися заангажувати до своєї кампанії кілька політичних сил, однак він зробив вибір на користь блоку «ПОРА»-ПРП і став номером 1 у їхньому виборчому списку. Бо, каже Кличко, «у блоці цих партій немає жодного, хто був би запідозрений у корупції». «У нинішньому українському політикумі, - вважає він, - у багатьох руки зайняті: одні щось ховають по кишенях, інші – вчепилися в горлянку одне одному. Ми ж хочемо пройти в парламент, аби повернути в політику чесність». «Я знаю цін справжньої перемоги. До неї, до справжньої перемоги. Можна прийти, лише граючи за правилами. Справедливість – це не просто вигадка людей, це ті правила, які диктує нам саме життя, сам Бог», - відтак стверджує Віталій Кличко своє (і партійне теж) кредо. Чомусь віриться, що виголошуючи такі слова, Кличко не лукавить см з собою.

Крім того, всесвітньовідомому боксеру імпонує те, що «альянс бджоли і сокола», тобто «ПОРА»-ПРП позиціонують себе як нова, молода, енергійна сила, безсумнівно «помаранчевого» настрою. Блок дещо нсподіваний, але якщо міркувати глибше – цілком логічний: у всьому суспільстві визріває розуміння того, що нові принципи влади і нові стандарти життя здатне забезпечити тільки молоде покоління політиків. Поєднання молодих революціонерів-«покрівців» та досвідчених професіоналів, насамперед фінансистів з «Реформ та порядку», - серйозна заявка на вирішення кадрової проблеми, однієї з помітних вад нинішнього українського політичного життя. Блок «ПОРА»-ПРП заявляє, що не конкуруватиме з іншими партіями - недавніми соратниками на революційному Майдані, - а претендує стати свіжою альтернативою існуючим партіям та блокам. Наскільки це вдасться – покаже березень-2006.