newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Від „Коли" коні дохнуть

Від „Коли' коні дохнуть

Печінка у „Коли" - вся в дірочках

У подруг запитала, чи не знають вони засобу, яким можна зняти отой накип, не вдаючись до хімічних речовин.

- Кращого засобу, ніж „Кола", нема. Чайник вмить стане як новенький! - сказала як відрізала подруга й тему на цьому закрили.

Дорогою додому купила пляшку „Коли". Літр напою на трилітровий чайник - мало, але хоч спробую, міркувала я, а потім куплю більше й доведу розпочате до кінця. І поки "Кола" тихенько закипала у чайнику, я сіла за інтернет. І треба ж було такому статися: на сайті www.dietWOW.info знайшла інформацію про дивовижні властивості цього напою (див. «До теми»).

Видео дня

Вранці поділилася інформацією з колегами, та вони замість того, щоб мене вгамувати, лише підлили масла у вогонь.

- Мені розповідали, що звичайнісіньке лезо у „колі" за два дні зникає безслідно, - сказала одна колега по перу.

- Якщо кинути у „Колу" шматок печінки, вранці вона буде вся в дірочках, - підспівала друга. - А для застарілих плям кращого засобу не знайти!

Лабораторія на кухні

Саме тоді й закралася ідея поекспериментувати й з'ясувати: що з цього правда, а що - людська фантазія. Запаслася 5 л „коли" й у минулі вихідні інакше як „алхіміком" рідні мене не називали. Моєю лабораторією слугувала кухня. На підвіконні у баночках-скляночках розчинялися в „колі": лезо, шматочок печінки, стейку не було, тож замочила курячу відбивну. Також треба було завершити справу з чайником. Залила туди вже 3 л коричневого напою й ще раз поставила на вогонь. А думки летіли вперед: мала ще знайти одяг чи білизну зі старими плямами. Нещодавно сусідка на скатертину ненароком опрокинула склянку вина, тож я взялася за неї. Але мама вихопила її з рук:

- Ти що, вона ж вмить коричневою стане, це ж такий барвник, що потім ніякий засіб не допоможе!

Виручив знову дідусь, а точніше його відсутність. На рушничку, яким він любив після обіду витирати руки, були жирні плями. Саме те, що мені потрібно. Поливаю плями „колою", ще 2 л виливаю у каструлю, доливаю трохи води, сиплю пральний порошок „Тайд" і ставлю виварювати. Картина не з приємних. Дідусів рушничок справді вмить став коричневим і щоб не ятрити собі душу, накриваю каструлю кришкою, роблю маленький вогонь і йду геть.

За півгодини в мою „лабораторію" годі зайти - чайник кипить, рушничок виварюється, пар на всю кухню і неприємний запах. Рідні кидають косі погляди у мій бік і терпяче запитують: ще довго?

Лезо стало як новеньке!

Відкриваю каструлю - рушничок коричневий. Несу його до ванни: виполіскую раз, другий, третій, сушу на батареї. Всією сім'єю прискіпливо його роздивляємося: плям - як не було!

А от з чайником біда. Наліт у деяких місцях дещо пом'якшав, верхній шар можна було відчистити, але загалом чайник став ще страшніший, бо накип у ньому із жовтувато-білого став темно-коричневий. Як я не намагалася його відмити - не вдається.

Що ж мої баночки-скляночки? У банці, де мочилася куряча відбивна, бачу зміни: темно-коричневі крупинки, як і відбивна, осіли на дні, а світла рідина піднялася доверху. Від легкого зболтування рідина знову стає темно-коричневою. Відбивна мокла п'ять днів, але так і не розчинилася. Щоправда, суттєво зменшилась у розмірах. Зі шматочком печінки, що лежав у баночці поруч, відбулись більш приємні перетворення. Печінка не вкрилася дірочками, зате набула яскравішого, неймовірно апетитного вигляду! І відбивну, і печінку залюбки з'їв кіт. Пхаю пальці у банку, де мокло лезо. Шукаю по дні - немає. Невже і справді розчинилося?! Та ні, воно просто розмістилося збоку. Для експерименту нового леза у домі не знайшла, тож кинула старе, яке мало наліт іржі. «Кола» зробила його як новеньким!

Що ж, тепер у суперечках між подругами на тему „який побутовий засіб для видалення плям, зняття нальоту та видалення іржі найкращий» вирішальне слово буде за мною. А от дилему „Пити чи не пити „чудодійний" напій" вирішуйте самі. Якщо, звісно, зі своїм здоров'ям поекспериментувати хочеться...

До теми 7 способів використання "Коли" у побуті

1. У багатьох штатах США дорожня поліція завжди має в патрульній машині 2 галони "Коли", щоб змити кров з шосе після аварії.

2. Покладіть в тарілку з "Колою" стейк - і через 2 дні ви його там не знайдете.

3. Щоб почистити туалет, вилийте "Колу" в раковину і не змивайте протягом години. Лимонна кислота в "Колі" видалить плями з фаянсу.

4. Аби позбутися іржавчини з хромованого бампера машини, потріть його зім'ятим лиском алюмінієвої фольги, змоченої у "Колі".

5. Щоб видалити корозію з батарей в автомобілі, вилийте на них "Колу" і корозія зникне.

6. Коли хочете розкрутити заржавілий болт, змочіть тряпку "Колою" і обмотайте нею болт на кілька хвилин.

7. Щоб почистити одяг від бруду, вилийте "Колу" на купу брудної білизни, додайте порошок і виперіть в машині. "Кола" допоможе позбутися плям. Вона також почистить скло в автомобілі від дорожнього пилу.

Активний інгредієнт "Коли" - фосфорна кислота. Її рН дорівнює 2.8. За 4 дня він може розчинити ваші нігті. Для перевезення концентрату "Коли" вантажівка має бути обладнана спеціальними піддонами, які призначаються для висококорозійних матеріалів. Дистриб'ютори "Коли" вже 20 років використовують її для очищення моторів своїх вантажівок.

Христина Луценко http://www.argument-ua.com