newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Лазаренко - наступний президент України

Лазаренко - наступний президент України

Наступ, а у випадку Павла Лазаренка ідеться саме про масований наступ на Україну, потребує ретельної підготовки - це говорив ще давньокитайський полководець Сунь-Цзи. У стан ворога потрібно заслати якомога більше шпигунів і диверсантів, які переконали б ворожих вояків у тому, що вони обов'язково програють. Схоже, що Павло Лазаренко за час відсидки у Штатах таки прочитав "Мистецтво війни" Сунь-Цзи, бо він ще задовго до своєї остаточної заяви про повернення в Україну розпочав інформаційну підготовку.

Почав він з того, що в унісон до заяв представників нової влади почав активно роздавати коментарі з приводу "справи Ґонґадзе", плівок, записаних майором Мельниченком. Потім перейшов до більш активних дій - у славнозвісному інтерв'ю на телеканалі "Інтер" 28 червня Павло Іванович заявив, що всі звинувачення проти нього сфальсифіковано і більшість з них уже встиг скасувати американський суд.

Кому це вигідно?

Видео дня

Як у Штатах, так і в Україні існує потужне лобі, яке хоче повернути Павла Івановича на батьківщину. Це і США, які крок за кроком знімають з Лазаренка висунуті йому звинувачення. Сам екс-прем'єр з теплотою згадує спецслужби США, яким він "безмежно вдячний" за те, що вони двічі врятували його "від загрози фізичного усунення, підготовленого режимом Кучми". Тільки завдяки їм "він може говорити правду українцям".

Отримавши повне виправдання в американському суді, а ситуація виглядає так, що вирок можуть винести ще до кінця цього року, Лазаренко за сприяння американських дипломатів може вимагати визнання рішень суду "найдемократичнішої країни" світу і в Україні, яка тільки вчиться демократії після Помаранчевої революції. Не виключено, що Павлові Івановичу сприятимуть у цьому не тільки найняті ним адвокати, а й офіційні американські установи, які даватимуть українській владі "рекомендації", від яких та не зможе відмовитись.

Іншим таким лобістом може виступати Юлія Тимошенко. Колишній партнер Лазаренка по бізнесу, пішовши в опозицію, може стати його найбільшим політичним союзником.

І не виключено, що певні домовленості між Лазаренко і Тимошенко вже зараз існують. Павло Іванович міцно вхопився за прапор "новітньої опозиції" на чолі з Юлією Тимошенко. Він закликає нормально сприймати те, що її уряд не впорався з усіма обіцянками. Це ж, либонь, був звичайний передвиборний популізм, який треба розуміти. У політиці, на думку Павла Івановича, такі речі є самі собою зрозумілими, і не потрібно на них ображатися.

"Дніпропетровський орел" розправить крила

І от спочатку 6-го, а пізніше 10 жовтня Лазаренко заявляє про своє остаточне рішення повернутися в Україну. За його словами, партія "Громада" має достатньо сил, щоб самостійно подолати виборчий бар'єр і вже у парламенті боротися із "залишками старого режиму". Того ж дня адвокати Павла Івановича закликали Генерального прокурора Святослава Піскуна зняти звинувачення з Лазаренка принаймні в тих епізодах, які скасував американський суд.

Поки що "дніпропетровський орел" не може повернутися, оскільки над ним висить дамоклів меч можливого затримання уже тут. Адже саме такий засіб обрала українська Феміда щодо екс-прем'єра. Коли цю незручність буде усунено, Лазаренко увірветься в українську політику і змете все на своєму шляху.

Апетит приходить під час їди, тому не виключено, що уже наступного року ми побачимо Павла Лазаренка, наприклад, на посаді прем'єр-міністра України. Знаючи можливості (і фінансові, і морально-вольові) Павла Івановича, така версія виглядає достатньо реальною.

А потім, тяжко попрацювавши декілька років на благо Батьківщини, Лазаренко відправиться на почесну пенсію - у крісло президента. Після конституційної реформи робота голови держави буде не надто обтяжливою, зате дуже почесною...

Назар Попович http://www.argument-ua.com/

До теми

Павло Лазаренко - баскетболіст

Американський в'язень, екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко збирається повернутися в Україну і заснувати тут професійний баскетбольний клуб. "Коли почнуться матчі регулярної першості Національної баскетбольної ліги, буду по ночах дивитися НБА, - так розповів про розпорядок свого вільного часу Павло Лазаренко. - Я давно закоханий у цей вид спорту і мрію коли-небудь створити в Україні справжній професіональний баскетбольний клуб."