Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Шлях до Європи через материкову Україну

883Читать материал на украинском

Після надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського Союзу, напевно, багато-хто з тих кримчан, які демонстративно порвали свої українські паспорти, сильно пожаліли про вчинене. Чому? Та тому, що такий бажаний для нас «безвіз» поширюється і на територію окупованого Криму і західні країни вважають цю територію українською. Щоправда, потрібно тільки мати біометричний паспорт, який можна отримати, маючи український.

Незадовго після повідомлення цієї новини, українські міграційні служби були переповнені людьми, які записувались на чергу для отримання закордонного біометричного паспорта. Кинулись робити це і жителі Кримського півострова, яких, либонь, вже не влаштовують подорожі по «Золотому кольцу».

Найближчою міграційною службою для кримчан є херсонська філія «Паспортного сервісу». Черги тут розтягуються на десятки метрів, при тому, що в день служба може прийняти 10-15 заявок. Окрім цього, незадоволені потоком кримчан і місцеві жителі, які нарікають на те, що через жителів півострова їм постійно потрібно стояти в черзі, яка затягуэться на кілька днів. «Тут ще вночі чергують, тому що кримчани можуть приїхати і будуть проходити першими», - стверджує жителька Херсону Анна Моторина.

Те, що жителі Криму кинулися масово робити закордонні паспорти свідчить про те, що Росія не може дати їм того, чого постійно обіцяє. Підтвердженням цьому може бути той факт, що люди погоджуються на послуги посередників, яким потрібно заплати в 4-5 разів дорожче, аби отримати закордонний паспорт в Україні. Таким чином, розвивається ще один бізнес, який наживається на простих людях. Але, якщо кримчани згодні платити таку суму за паспорт, значить не так вже і солодко їм живеться в «русском мире». Слова активістки Українського культурного центру в Криму Олени Попової черговий раз це підтверджують: «Ми в Криму стоїмо на місці. Ми нічого тут не бачимо нового. Ми тільки бачимо в деяких місцях повернення часу».

Потрібно розібратися ще з одним моментом в даній ситуації. Нам треба розуміти, що не всі жителі окупованого Кримського півострова є колаборантами і не всі бігли на референдум. Є і такі, які під тиском обставин змушені були взяти паспорт з двоголовим орлом, аби мати змогу вижити на півострові. Хоча так званих колаборантів теж вистачає. Вони усвідомлюють, що можуть одночасно користуватися привілеями з боку України, в тому числі «безвізом», при цьому підтримуючи Росію. Натомість, є інша категорія людей, для яких безвізовий режим і отримання біометричного паспорта може стати шансом вирватися з окупованої території.

На підтримку такої акції навіть біллборди по Херсонській області було встановлено: на них виражено добре та приязне ставлення до кримчан, які є патріотами України, і до тих, хто співпрацює з окупантом. Щоправда, офіційно не можна визначити, до якої категорії належить кожен конкретний житель півострова, який стоїть в черзі за паспортом. До того ж, такі кримчани не визнають себе зрадниками по відношенню до Росії, адже раді «халяві».

Таким чином, після окупації Росією Кримського півострова збільшилась кількість заяв кримчан на біометричний паспорт. Це свідчить про те, що РФ не в змозі виконати всі свої обіцянки. Проте в цій ситуації сформувалася когорта колаборантів, які хочуть вбити одним пострілом двох зайців: мати російський та український паспорти і подорожувати Європою. Тому Україні потрібно ще удосконалювати систему видачі закордонних паспортів кримчанам, аби не підтримувати зрадників.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги