Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Принципи судочинства

978Читать материал на украинском

Частина третя другої статті в ГПК,ЦПК,КАС визначає вичерпний перелік принципів судочинства. З одного боку він мав би бути однаковим для всіх трьох видів судочинства. Як за кількістю так і за якістю. Порівнюючи три переліки, насправді перелік мав бути один універсальний, приходимо до певних висновків. За кількісним критерієм в ГПК та ЦПК налічується по 12 принципів, а в КАС всього 10. За назвами принципів є розбіжності. Беручи як приклад список ГПК то він майже ідентичний зі списком ЦПК. Маленька різниця полягає в тому, що в ЦПК поряд з принципом «рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом» існує принцип «повага до честі і гідності». А отже, в ЦПК на один принцип більше ніж в ГПК, хоча як на мене принцип «повага до честі і гідності» був би не зайвим і в ГПК, і в КАС. А от КАС має свої особливості в переліку принципів. Так у списку відсутній принципи «пропорційність» та «повага до честі і гідності» , а також принцип «змагальність сторін» об’єднано з принципом «диспозитивність», та принципом «офіційне з’ясування всіх обставин у справі», який у свою чергу відсутній у ГПК і ЦПК що як на мене виглядає досить дивним оскільки з’ясування всіх обставин у справі є необхідним у будь-якому судовому процесі. Виходить щоб сформувати повноцінний список принципів треба до тринадцяти принципів ЦПК додати ще один «офіційне з’ясування всіх обставин у справі». Таким чином остаточний варіант переліку принципів будь-якого судочинства мав би такий вигляд:

1) верховенство права;

2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом;

3) гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами;

4) змагальність сторін;

5) диспозитивність;

6) пропорційність;

7) обов’язковість судового рішення;

8) забезпечення права на апеляційний перегляд справи;

9) забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках;

10) розумність строків розгляду справи судом;

11) неприпустимість зловживання процесуальними правами;

12) відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення;

13) повага до честі та гідності;

14) офіційне з’ясування всіх обставин у справі.

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги