Покарання російських розбійників. Судитимуть і за Крим та Донбас

31.3т

Голова Державної думи Росії Сергій Наришкін порівняв арешт російських активів у Бельгії та Франції (незабаром до них можуть приєднатися інші країни ЄС) із середньовічним розбоєм. "Ті розбійники були волохаті мужики з кинджалами, шаблями, потім із пістолетами, рушницями. Зараз ці розбійники цілком пристойно одягнені, добре освічені, але морально, етично вони такі ж розбійники, як середньовічні", – красиво пояснив свою позицію Наришкін. І навіть не помітив, що створив власний автопортрет – у колі інших представників російської політичної еліти. Пише Віталій Портніков для "Радіо свобода".

І в середні віки, і особливо зараз розбійниками вважалися ті, хто не поважав закон – крав, грабував, убивав, не підкорявся судовим рішенням. Не буду читати пану Наришкіну лекцій про той розбій, який його держава влаштувала в Криму та на Донбасі. Пан Наришкін, як член Ради безпеки Російської Федерації, брав у цьому розбої безпосередню участь. Він воєнний злочинець, який рано чи пізно опиниться на лаві підсудних. Але арешту російського майна це не стосується.

Майно арештоване тому, що Росія програла суд у Постійній палаті третейського суду в Гаазі. Причому вона сама визнавала легітимність цього процесу і навіть вибирала для нього арбітра. У Росії багато хто сумнівається у компетенції Європейського суду з прав людини. Там процес теж програний, але на набагато меншу суму. І ЄСПЛ не може заарештовувати активів. А у палати в Гаазі така можливість є.

Після поразки в суді Росія повинна просто заплатити за рахунками. Будь-яка інша дія – це неповага до суду. Тобто розбій.

Чому цього не розуміє Наришкін? А тому, що він виріс у країні, в якій ніколи не поважали правосуддя. В якій суд для холопів, а для панів повна безкарність. Російські суди дозволяють собі виправдовувати представників політичної та підприємницької еліти навіть тоді, коли вони скоюють злочини в буквальному сенсі слова на очах у десятків людей, як це було з учасниками резонансних дорожньо-транспортних пригод. І судді Конституційного суду Росії, і судді Верховного суду – маріонетки таких як Наришкін. В історії із захопленням Криму це проявилося чудово: Конституційний суд сам кілька разів порушив Основний закон власної країни і дозволив зробити теж саме обом палатам російського парламенту. Сором і ганьба! І після цього Наришкін розповідає людям про розбійників!

Саме тому спікер Держдуми не розуміє, що правосуддя в цивілізованому світі не підкоряється його побажанням. І побажанням західних колег теж. У діях судових приставів немає і тіні неповаги до правосуддя. Навпаки, початком арешту російських активів – тобто початком покарання розбійників – вони демонструють усім нам, що правосуддя існує.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости