Робота за кордоном, або Як реформувати систему освіти

10,4 т.
Робота за кордоном, або Як реформувати систему освіти

Вчора випадково зустрівся із людиною, котра реально може допомогти нам із розвитком сучасної аквакультури в Україні. Знаєте про закон притягання?

Це коли притягується до вас те, про що ви думаєте. Думаєте про погане, то воно обовязково так і буде. Думаєте про добре, про те як змінити світ до кращого, то в потрібний момент і з'являються в вашому житті люди (речі, ідеї, інші засоби), котрі допомагають вам утілити в життя ваші задумки. Так і трапилося зі мною вчора. Спонтанно виникла ідея поїхати на мотоциклах на гору, де відкривається чудесний вид на околиці Києва. Коли виїхали на гору (не без пригод теж), то там нас зустрів хлопчина на ще одному мотоциклі. Так що до нашої пари залізних коней приєднався третій. Слово за слово (звісно спочатку про залізних коней) роззнайомилися із хлопцем, котрого звали Іваном, котрий родом із Переяслава-Хмельницького, але зараз проживає та працює в Києві. За освітою інженер-механік, але "в тому ні фіга не розбирається і то не любить".

Видео дня

В ході розмови виявилося, що Іван 3 роки підряд їздив на роботу в Австрію і працював там... рибоводом на форельні. Коли він розказував про форель, то у нього з'являвся блиск в очах: "Крім хорошо заробітку це дійсно мені приносило задоволення в житті. Ми на початку сезону привозили зарибок із малькової ферми по сусідству і я вирощував майже самостійно рибу до товарного виду. Про вирощування товарної форелі можу розказати та зробити ВСЕ!"

Виявляється, що людина їздила закордон із метою заробляння грошей та навчилася вирощувати таку примхливу рибу, як форель. За освітою людина далека від рибоводства, але я впевнений, що розбирається у питанні на практичному рівні краще за будь-якого магістра, котрий 5 років протирав штани у ВУЗах. А саме найгірше із того, що ми, платники податків, мусили платити за те, щоби вчити майбутніх горе-рибоводів.

Я впевнений, що така ж сама ситуацію у всіх галузях народного господарства. Ідея на сьогодні дуже проста: відправляємо на роботу за кордон на кілька сезонів по обраному фаху. Попрацював 6 місяців на реальному підприємстві - дальше на лавку до аудиторії на 4-5 місяців для закріплення знань. Кілька таких сезонів і будемо мати справжнього спеціаліста, котрий буде економити (читайте заробляти) купу грошей для реального сектору економіки.

 

Паралельно почнуть будуватися локальні ферми та підприємства, де майбутні спеціалісти зможуть отримати гідну оплату праці, належні умови для проживання та особистого розвитку. Ось так разом і зможемо реформувати систему освіти, а також спонукаємо підприємців для інвестування в нашу економіку, бо вони будуть впевнені, що у нас є спеціалісти, котрі зможуть забезпечити створення додаткової вартості на їхніх фермах та заводах.

Запросив Івана в гості для подальшого спілкування та обміну досвідом. Таких людей, як Іван, треба побільше, тоді і жити будемо набагато краще! І риби буде для всіх вистачати!

Разом ми велика сила! І тільки разом ми зможемо підняти рівень нашої аквакультури на високий рівень!

№1 в Європі?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...