Як в Україні вирощують форель

5,8 т.
Як в Україні вирощують форель

Вчора я приймав участь у конференції на тему аквакультури, котру організували наші колеги із BioMar. Biomar A/S - являється одним із світових лідерів у виробництві кормів для аквакультури. На цьому заході були присутні більше 40 представників майже із всіх регіонів країни.

Видео дня

В основному, це звичайні фермери-аквакультуристи, котрі приїхали до Києва аби почути щось нове та отримати корисну інформацію щодо розвитку свого бізнесу. По розмовам із присутніми фермерами, то їх щорічне вирощування риби коливається від 5 до 40 тонн на рік. Тобто це досить дрібні фермери, котрі хотять навчитися вирощувати більше риби. На цих зборах був присутній буковинський вірменин Левон Тертерян, котрий на даний момент являється некоронованим лідером по вирощуванню форелі в Україні.

По різним даним, його господарство вирощує та реалізовує до 300 тонн царської риби на рік. Майже всі основні локальні виробники форелі були присутні на цьому заході. Осетринництво було представлено рибоводами Київщини, Одещини, Харківщини. Були й представники Криму, котрі кілька років назад переїхали на велику землю разом із своїми рибами. Серед гостей - докладчики із Європи Андерс Андерсен та Юст Блум. Також виступав наш польский колега Адам Жеменецький, котрий уже досить давно займається осетринництвом в нашій країні, тому ми його вважаємо за локального спеціаліста.

Андерс Андресен, фахівець із Данії, розказав про методи інтенсифікації вирощування форелі. Були представлені сучасні данські напрацювання в цій області, котрі дозволяють значно наростити вирощування риби при тих же самих об'ємах протічної води. Йост та Адам розказали про секрети годівлі осетрових кормами BioMar із різними вмістами жиру для успішного отримання "чорного" золота високої якості. Міхал Штерба із Чехії, засновник Біомар Україна, та пан Андресен розказали про приклади невдалого застосування РАС технологій у Словакії та Чехії. Одним із ключевих посилів їхнього виступу було те, що сучасні технології - це тільки половина успіху, решта 50% залежить від людей та грамотного менеджменту. Дуже сподобався виступ нашої колеги Наталії Матвієнко, котра досить доступно розказала про бактеріальні та вірусні захворювання риб та методи їх лікування та запобігання. В перервах між докладами у нас із колегами відбувалось досить живе та близьке спілкування. Багато із присутніх людей були незадоволені почутим, тому що "надана інформація була дуже далека від реальності". Навіть я, будучи фахівцем, котрий розібрався в технічних деталях данських модельних ферм по вирощуванню форелі, деколи не міг зрозуміти того, що намагаються нам розказати наші зарубіжні колеги. Ще раз переконався в тому, що мало хто розуміє проблеми аквакультури наших локальних аквакультуристів.

Насправді, це інформаційний вакуум дуже легко заповнюється доступною покроковою інформацією, котра дозволить невеликим фермерами вирощувати більше риби та більше заробляти. Саме для цього ми представили проект Української Аквакультурної Спілки (УАС), одним із основних завдань котрої буде донесення правильної інформації до її членів. Наша мета - вирощувати більше риби! А це неможливо зробити, використовуючи старі непродуктивні методи роботи.

Думаю, що уже найближчим часом ми знову зберемося разом для того, щоби розробити конкретні заходи по інтенсифікації сучасної аквакультури. Найголовніше - розуміння того, що в Україні є люди, котрим це потрібно. Значить, високотехнологічній суперінтенсивній аквакультурі в України бути!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...