УкрРус

Гонтарева. Рік під пресом

Ще 4 місяці тому Валерію Гонтареву звинувачували майже у всіх бідах нашої економіки - знеціненні гривні, розвалі банківської системи, інфляції, зубожінні населення. Та й у падінні самої економіки Гонтарева була першою винною.

Найбільше глумилися над очільницею Національного Банку безграмотні нардепи та продажні журналісти. Доволі часто це було за межею людської поваги та гідності. "Гонтареву - геть!" - це було чи не найм'якіше посилання.

І дуже мало людей відкрито заступалися за неї, пояснюючи її принципи, дії та мету. Адже заступатися за людину, яку всі вже бачили у відставці і яку майже ненавиділа більшість громадян - це такий собі подвиг...

Але Валерія не здалася. У складний час її політично прикрили МВФ і Порошенко. На сьогодні заслуги Гонтаревої очевидні та визнані як нашою громадськістю, так і міжнародною спільнотою. Нацбанк - лідер у реформуванні:

+ Розроблена, схвалена та почала втілюватися комплексна програма розвитку фінансового сектору.

+ Банківська система здебільшого очищена від професійних шахраїв, розкрадачів людських коштів та псевдобанкірів, що заробляли на конвертаційних центрах.

+ Законодавчо підвищена фінансова спроможність та інституційна незалежність головного банку країни.

+ Підібрана та організаційно спрямована найкраща команда висококваліфікованих фахівців, яку вже неодноразово (і заслужено) називали dream team.

Я особисто маю цілу низку зауважень та претензій як до самої Валерії, так і до політики Нацбанку. Помилок було немало. Але ж і проблеми були надзвичайні, і рішення - неочевидні, і спротив опонентів - шалений. Тому підтримую та бажаю успіхів.

З річницею на посаді Голови НБУ, Валеріє Олексіївно!

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги