newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Тарас Козак (экономист)
Тарас Козак (экономист)
Президент инвестиционной Группы УНИВЕР

Блог | Ще є такі наївні, що вірять в партнерство між бізнесом та державою?

Ще є такі наївні, що вірять в партнерство між бізнесом та державою?

Партнерство між бізнесом (платниками податків) та державою? Ще є такі наївні, що в це вірять? Тричі "Ха-ха-ха!" Для найбільш впертих - вчорашній виступ Прем'єр-Міністра Яценюка на зустрічі із головою ДФС Романом Насіровим (цитата з сайту Кабміну, пруф-лінк в першому коменті).

Видео дня

Глава Уряду назвав умови, при яких може здійснюватися реструктуризація заборгованості підприємців перед державою (а це 55 мільярдів гривень): "За умови сплати 36% річних по реструктуризованому податковому боргу, чітким графіком погашення платежів та обов’язковим накладенням податкової застави на активи відповідного платника податку до моменту повного погашення боргів перед бюджетом".

36% річних! І це тільки офіційних платежів, без врахування хабарів та відкатів за саму можливість реструктуризації!!!

А як же поступає сама держава? Вчасно розраховується за своїми боргами?

Не буду наводить приклади урегулювання зовнішніх боргів. Бо там велика міжнародна політика.

А от як податківці повертають ПДВ нашим сумлінним експортерам, які ввозять в Україну необхідну країні валюту. Вчасно - ніколи (саме сумлінним, бо "податковим ямам" нерідко повернення ПДВ відбувається на "раз-два"). Пояснюють це необхідністю додаткових перевірок, потім надсилають додаткові запити, нерідко оскаржують в судах чи навіть заводять кримінальні провадження.

Якщо підприємцю вдається від усього відбитися (чи "підмазати") і довести, що він сумлінний платник, а, отже, держава повинна йому заплатити певну суму, починається друга серія. У ній ДФС та Казначейство то посилаються на бідність - мовляв, немає коштів у скарбниці, чи нова "фішка" цього року - "Вибрані ліміти повернення ПДВ, передбачені у бюджеті". Це взагалі свавілля.

Отримувати з бізнесу більше податків, ніж передбачено - можна, і це схвалюється, а от повернути (просто пересунувши ліміти видатків між місяцями, для чого не потрібно міняти закони) - НІЗЗЯ!

Зауважу, що за всі затримки повернення коштів бюджет нараховує додатково рівно 0.0% річних, на відміну від 36% річних, які податківці стягуватимуть з бізнесу, що опинився в скрутному становищі.

Підприємцям традиційно залишається вибір - чекати зміни законів чи погодитися на відшкодування папірцями ОВДП-ПДВ, на які держава щедро нараховує аж 5% річних.

Ось таке у нас партнерство.

А підприємства закриваються і економіка падає не із-за цього, ні... Це все злий Путін...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...