newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Андрей Коболев
Андрей Коболев
экс-глава правления НАК "Нафтогаз Украины"

Блог | Ми скакали – і зіскочили з газової голки

Ми скакали – і зіскочили з газової голки

Вчора пан Медведчук вирішив приєднатись до популістичної косовиці на родючій ниві ціни газу для населення.

Видео дня

Цей факт мене відверто здивував, оскільки для цієї теми російська сторона до цього часу використовувала або високоперспективних (згідно зі свіжими соціологічними опитуваннями) "українських політиків", або дешевих українських експерто-ботів.

Медведчук - це новий рівень, який я розцінюю не тільки як вагоме досягнення нашої команди, але й як своєрідний знак високої якості. Такий дорогий ресурс в Москві просто так витрачати не будуть.

З цього приводу хочу дати наступний коментар.

РФ вклала багато для створення схеми, яка протягом довгих років створювала ефект "газового зашморгу" для України. Основні елементи цієї схеми насправді дуже прості:

1. Стимулювати максимальне споживання природного газу українськими споживачами через наднизькі тарифи для населення.

2. Прив'язати ціну природного газу, що видобувається в Україні, до наднизького тарифу. Мізерні доходи державних газовидобуваних компаній стримують видобуток українського газу.

3. Корумпувати українських можновладців, щоб вони не купували газ з будь-яких інших напрямків окрім російського та заборонили це робити іншим.

Результат протягом 2006-2013 років: Україна купує максимальний обсяг (бо самі не виробляємо достатньо, а споживаємо багато) за надвисокими цінами (дякувати відомому контракту з "найкращою формулою") в РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ (альтернатива відсутня).

Нам вдалось розірвати цей зашморг. Це було непросто і болюче. Але ми заздалегідь розуміли, що треба захистити тих, кому це дійсно потрібно. Тому ми допомогли створити нову систему ПРЯМОЇ ГРОШОВОЇ СУБСИДІЇ, яка захистила майже 6 мільйонів українських сімей. Ресурсом для цих субсидій стали податкові платежі групи компаній "Нафтогаз", а саме її газовидобувного підрозділу "Укргазвидобування", офіс якої зараз пікетують "депутати-активісти".

Наш результат: зима 2015-2016 - перша в історії незалежної України, яку ми всі пройшли в теплі й комфорті, не придбавши жодного кубічного метра газу в РФ. І не через геополітику, а тому, що можемо в Європі купувати дешевше, ніж у Москві, стільки, скільки Україні потрібно.

Минулої зими наш реверс коштував Газпрому близько $6 млрд втрачених прибутків без врахування судових штрафів. Скільки цієї - скоро дізнаємось.

Мабуть, це й пояснює, чому до нашої тематики підключили, як колись казали, "страшно подумать, кто".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...