УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Анатолій Власюк
Анатолій Власюк
Журналист, писатель

Блог | Чи можлива у Росії Березова революція?

Чи можлива у Росії Березова революція?

Чимало моїх друзів у Росії стверджують, що у їхній країні пахне революцією. Знаючи можливості режиму Путіна, важко уявити це. Чи не видають вони бажане за дійсне?

Видео дня

За великим рахунком, Помаранчева революція та Революція гідності виявилися несподіваними для українців. Зрештою, й незалежність у 1991 році прийшла до нас несподівано, як несподіваним виявився розпад Радянського Союзу.

Але в геополітичних процесах нема нічого несподіваного. Вони закономірні. Просто треба вміти з розрізнених фактів вибудувати цілісну картину, аби зрозуміти вектор напрямку й усвідомити розвиток подій. Тому розпад Радянського Союзу, незалежність України, Помаранчева революція та Революція гідності були закономірними.

Помаранчева революція та Революція гідності не були революціями у класичному розумінні цього слова, хоча революційні передумови, безумовно, мали місце. Але класична революція передбачає насамперед зміну суспільного ладу. В сучасних умовах і в нашому випадку це мала би бути зміна Системи. На жаль, в українських реаліях дві революції обмежилися змінами президентів. Проте залишилася стара Система, яку умовно можна назвати кумівською, бо й досі Україною керують кадри, виховані Леонідом Даниловичем. За таких умов і при косметичному ремонті Системи годі сподіватися на якісні зміни в українському житті.

Читайте: Бунт чи опір?

Звичайно, у Росії ситуація більш трагічна і катастрофічна. Режим Путіна повернув Росію до сталінських тридцятих років минулого століття. Це якщо взяти за духом того часу. Але трагедія може перетворитися на фарс, як це часто буває в історії, коли всі зрозуміють ступінь гнилизни путінського режиму. Здається, тицьни пальцем – і стіна завалиться. Це ще Ленін казав про царський режим. Аналогічну ситуацію маємо зараз. Звідси – й оптимізм багатьох росіян, що в їхній країні найближчим часом може відбутися Березова революція, чи як там її назвуть.

Схоже, класичні революції відійшли у минуле. Прогнозувати чи планувати їх практично неможливо. Навіть незначний бунт може перерости в організований опір, а відтак полум’я революції перекинеться на всю країну. В азійських умовах Росії вона неодмінно буде кривавою, з багатьма жертвами.

Читайте: Саакашвілі як розмінна монета

Проте можливий і інший варіант – так званий європейський чи, якщо хочете, американський. Уже зараз олігархи, армійське й ефесбушне керівництво Росії розуміють, що Путін веде їхню країну в тупик, до ізоляції на світовій арені. Кримська, донбаська, сирійська, турецька й інші можливі авантюри дуже дорого коштують Росії, а, головне, росіянам. Прибрати Путіна, змінити його на більш імпозантну фігуру – це не просто двірцевий переворот, унеможливлення Березової чи якої там революції, а збереження влади над ресурсами і народом з боку керівної верхівки. Якщо такий варіант пройде, то в обмін на це Росію змусять відмовитися від ядерної зброї. Інакше Система відтворюватиме нових путіних – з кожним разом все більш людиноненависницьких.

Важливо, щоб очікування людей не виявилися марними, а революційний дух, який дійсно нині витає над Росією, не розвіявся.

Березова революція у Росії може відбутися навіть швидше, ніж ми це собі уявляємо. Зрештою, як і розпад самої Росії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...