newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

На українському зерні агрохолдинг "Агрейн" заробляв мільйони для рахунків Кіпру і Панами

пшеница

Сьогодні, 26 грудня, як стало відомо редакції, правоохоронці припинили масштабну рейдерську схему захоплення одного з найбільших агрохолдингів України – "Агрейн". За даними правоохоронців посадові особи підприємства підозрюються у шахрайстві, незаконному присвоєнні чужого майна та коштів в особливо великих розмірах.

Наразі, слідчо-оперативні дії в рамках вказаного провадження за участі, слідчих прокуратури та СБУ, тривають на різних фірмах, що мають відношення до незаконної діяльності "Агрейну".

Як відомо, вказаний агрохолдинг, за даними "Форбс" входить до ТОП-20 компаній України за рівнем заробітку. У цьому році компанія реалізувала лише зерна на 53 млн. доларів.

При цьому за даними Реєстру Мінюсту, "Агрейн" заснований офшорними компаніями з Віргінських островів Кіпру та Лімассолу. А статутний капітал підприємства, що має мільйонні заробітки на українському зерні, нараховує 960 грн.

Видео дня

За даними слідства, до незаконних оборудок та рейдерського захоплення активів "Агрейну" з побільшим їх виведенням на офшори Кіпру і Панами мають відношення 12 посадовців холдингу під керівництвом головного організатора схем - Павла Овчаренко. Останній переховується закордоном. І спроби притягти його до відповідальності збоку різних правоохоронних органів України вживаються вже не перший рік. Він навіть був оголошений у Всеукраїнський та міжнародний розшуки.

Досудовим слідом встановлено, що Овчаренко та підконтрольні йому особи Єрмоленко, Кащенко, Ващенко, Сухацький Мамін (номінальний директор "Агрейну"), діючі за попередньою змовою, зловживаючи своїм службовим становищем здійснили заволодіння майном холдингу шляхом зміни структури його управління. Таким чином, Овчаренко та Мамін, отримавши повноту влади в компанії, фактично здійснили її рейдерське захоплення.

Більше того групою вказаних осіб все майно українських фермерських господарств (які входять до складу "Агрейну") було передано в забезпечення кредитів, отриманих у ПАТ "Південний" - 40 млн. дол.. США, та ПАТ "Альфабанк" - 32 млн. дол. США. Ці кошти в подальшому були привласнені вказаною організованою групою.

При цьому, за даними слідчих Нацполіції, які розслідують кримінальне провадження за фактами незаконного відмивання коштів, компанія "Агрейн Елеватор", яка входить до складу холдингу "Агрейн", була замовником операцій з незаконного переведення безготівкових коштів в готівкові.

Нагадаємо, у 2014 році правоохоронцям вдалося арештувати значні обсяги зерна агрохолдингу "Агрейн" з метою запобігання його незаконному продажу (без сплати податків) та вивезенню закордон.

Тоді прокуратурою Харківської області Харківської були встановлені декілька осіб, причетних до рейдерського захоплення "Агрейну". Зокрема, Кащенко, Ващенко, Сухацький та Єрмоленко отримали повідомлення про підозру. У подальшому вони визнали свою вину і були притягнуті до відповідальності вироком Подільського районного суду. М. Києва.

Додамо, що орієнтовна сума, заподіяних підозрюваними збитків складає більше 1,5 млрд. гривень.

ДОВІДКА:

До складу холдингу "Агрейн" входять низка компаній, а також фермерства і господарства по всій країні, на яких працюють близько 5000 селян. Наразі все це майно – не належить фермерам, а виведено на офшори. До активів "Агрейну" зокрема, належать 24 тис. голів свиней, близько 18,3 тис. га земельного банку в Одеській області, 40 тис. га – в Чернігівській області, поголів’я рогатої худоби – близько 20 тис. голів тощо. Земельний банк холдингу в цілому сягає орієнтовно 130 тис. га.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...