Практична спрямованість реформи Збройних Сил Украіни стає більш-менш зрозумілою: примусова армія (строкова служба - читай примусова), знов же таки примусова мобілізація. Це вже практичні індикатори, які свідчать про кількісний підхід до побудови української армии, що на практиці означає низький рівень її оснащення і підготовки: не можливо за півтори роки зі строковика підготувати професіонала, бо він не має планів пов'язувати своє життя з професійною військовою службою і катастрофічно на це мало часу. Але, головне, що у примусово призваноі людини низка внутрішня і зовнішня мотивація. Мотивація - найголовніше. Невже ми не взмозі винести уроки з подій навесні і влітку цього року?

Усе це викликає багато запитань. У нас вже армія наближається по чисельності до трьох сотен тисяч, але безпосередньо бойові діі веде лише восьма-дев'ята частина. Лише на утримання такої армії, тобто проїдання (без оснащення новітнім озброєнням і бойового вишколу) витрачаються величезні кошти. Чому так? Що це за особливий підхід і яка його аргументація? Наприклад, чому у нашій малоефективній системі військовоі освіти служать більше десяти тисяч осіб - до речі, в США у військових навчальних закладах іх менше ніж у нас. Чому непридатне, непотрібне і неналежне військам охороняють тисячі військових - чи це їх найкраще застосування і саме тому нам потрібні призовники ще?

І як ми будемо досягати взаємосумісність з нашими партнерами по НАТО, які роблять ставку на якість військовоі сили? На підставі чого? Вільного володіння строковиками операційними і тактичними процедурами на англійській мові? Генерування папірців великих і малих в зацентралізованій і закритій радянській системі військового управління? На Заході процеси управління автоматизовані і саме тому прозорі. Розділення відповідальності між молодшими командирами і офіцерами? Це не можливо в примусовій армії - знов офіцери будуть займатися особовим складом, а не наукою перемагати?

І чому усі ці рішення щодо майбутнього армії приймаються без участі суспільства, яке сплачуючи податки, має право обрати доцільний спосіб свого захисту? Коротше, у мене багато запитань, а у Вас?

Чого нас так тягне у минуле? Хтось пояснить?

P.S. Сьогодні отримав листа від хлопця одного з підрозділів (добровольця, гарного солдата) - на його берцях, закуплених Міноборони, на другий день носіння відпала підошва...

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости