Останнім часом ми спостерігаємо черговий етап падіння вартості нашої національної валюти. Втім, я би не стверджував, що це падіння є вже аж настільки різким. Так, ми вийшли за межі 27 грн за долар, але в цілому, якщо дивитися відсотково, то перебільшувати ступінь ослаблення не варто.

Я би звернув увагу й на інший, не менш цікавий нюанс. Якщо подивитися, що нині робиться на неформальному валютному ринку, то можна побачити, що там обмінний курс дуже схожий на офіційний – у межах 27,3-27,4 грн за долар.

Це є свідченням того, що відбулося досить значне скорочення розриву між офіційним та "сірим" курсом. Пояснення тут може бути простим: нині вже не існує такого сильного дефіциту валюти, який ми мали ще місяць тому – коли розрив між цими показниками становив навіть дві гривні.

Наближення двох курсів я би пояснив певним задоволенням попиту на іноземну валюту, яке ми бачили на "сірому" ринку. Сталося це із двох ймовірних причин: або збільшилася пропозиція, або, навпаки, зменшився попит.

Можна допустити, що принаймні частина цього попиту, - не від економічних агентів, які хочуть купувати "сірий" імпорт і шукають гроші для угоди, а намагання зберегти свої гроші від знецінення. Тоді це справді означає, що і справді зменшився попит на валюту: люди не бачать підстав для подальшого суттєвого зниження гривні. І відповідно, не біжать конвертувати гривню у долар чи євро.

Висновок, який ми можемо звідси зробити: ймовірно ми наблизилися до того найбільшого ослаблення національної валюти, яке могло відбутися. Принаймні, локального падіння. Це, звичайно, не означає, що гривня не може впасти ще: такий варіант можливий, якщо ми почуємо певні негативні новини від ринку. Якщо ж несприятливих подій, що можуть тиснути на стабільність нашої національної валюти ми не почуємо, тоді, навпаки, гривня може укріпитися – причому, доволі суттєво.

Читайте все новости по теме "Курс валют" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости