, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Як вчасно розпізнати інсульт?

11.7т

Почнемо з того, що діагнозу "мікроінсульт" не існує. Існують такі поняття як ішемічний та геморагічний інсульти. Перший виникає через те, що судина перекривається тромбоемболом, частина мозку знекровлюється і, відповідно, починає відмирати. Геморагічний інсульт розривається через те, що розривається судина і відбувається крововилив чи під оболонку мозку чи в сіру речовину мозку.

Ситуація, яка трапилася з поліцейською у Дніпрі, скоріше за все, вказує на ішемічний інсульт. Якщо у людини виникають ознаки інсульту і вони минають до доби, це - транзиторна ішемічна атака. Якщо ж вони тривають довше (орієнтовно до 3-х тижнів), це називається малим інсультом, якщо ж симптоми тривають майже місяць – це завершений інсульт.

Існує декілька ознак інсульту, втім слід зазначити, що виникає він від ускладнень вже існуючих захворювань (найчастіше серцево-судинних), а також у людей, які зловживають алкоголем і курять, або ж страждають від ожиріння.

Для діагностики інсульту у перші хвилини використовують тест FAST "обличчя — рука — мова". Ознаками інсульту можуть бути:

- У людини виникла асиметрія лиця;

- У людини спостерігається порушення мови;

- Людина скаржиться на слабкість у кінцівках;

- У людини затерпла якась з частина тіла;

- Людина скаржиться на порушення ковтання;

- При ходьбі людина помітно хитається;

- Людина скаржиться на подвоєння зображення в очах та головний біль.

Якщо у людини трапився інсульт (а він може виникати і на високому, і на низькому тиску) – не треба хімічно знижувати тиск. Важливо взагалі не допомагати людині медикаментозно.

При перших ознаках слід просто звільнити людину від речей які стискають її тіло (наприклад, розщібнути комірець) і негайно викликати швидку допомогу. Визначити "на око" інсульт неможливо, тому при перших ознаках людину слід доставити до спеціалістів, які за допомогою МРТ головного мозку поставлять точний діагноз і розпочнуть лікування.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги