newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Obozrevatel
Obozrevatel
Сайт

Блог | 1 трлн гривень за Крим?

1 трлн гривень за Крим?

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос сказав, що збитки, завдані нашій державі тимчасовою окупацією Криму, становлять понад 1 трлн гривень.

Видео дня

Треба розуміти, що йдеться про політичну заяву військового прокурора. Адже розрахунок завданої шкоди з економічного боку є некоректним: підрахувати збитки від анексії Криму можна тільки після його повернення. Коли ми, наприклад, побачимо, у якому стані знаходиться ця територія після анексії, що саме і наскільки суттєво треба відновлювати у Криму. Коли можна буде зрозуміти, які збитки завдані аграрному сектору, які – промисловості .

Треба побачити стан підприємств, стан інфраструктури на цій території. І тільки тоді можна буде робити оцінки збитків. Будь-які інші цифри, отримані сьогодні, - це не більше, ніж фантазія.

Виникає питання: збитки на суму 1 трлн гривень – це багато чи мало?

Якщо враховувати валовий внутрішній продукт цієї частини України, то, звичайно, ця сума завищена. Адже анексія триває поки що два роки, а ВВП всієї України сьогодні становить близько 1,5 трлн гривень. Українська економіка в Криму аж ніяк не виробляє 500 млрд гривень щороку.

Якщо ж брати не валовий регіональний продукт, а, наприклад, активи, які там відчужені, то ситуація з ними також не визначена. Так, одні власники втратили їх, інші – досі ними користуються. В одних зупинене виробництво і торговельна діяльність, інші їх продовжують.

Думаю, сам військовий прокурор Матіос, якщо би до нього звернулися, не зміг би навести методику підрахунків. Я думаю, що їх просто не існує.

У військового прокурора просто немає бази даних. Він озвучує претензії, оскільки відбулося так звана воєнна спецоперація Росії на нашій території – і це дуже правильно! Адже будь-яке оприлюднення претензій щодо Криму чи Донбасу - це політичний тиск на країну-агресора. Щоби Росія зрозуміла, що всі наші втрати їй потім доведеться компенсовувати - у вигляді контрибуції Україні.

З точки зору країни, яка потерпає від агресії, ми маємо пояснити ворогові, що розплата обов’язково настане – у тому числі й пряма фінансова оплата.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...