Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

1 трлн гривень за Крим?

223

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос сказав, що збитки, завдані нашій державі тимчасовою окупацією Криму, становлять понад 1 трлн гривень.

Треба розуміти, що йдеться про політичну заяву військового прокурора. Адже розрахунок завданої шкоди з економічного боку є некоректним: підрахувати збитки від анексії Криму можна тільки після його повернення. Коли ми, наприклад, побачимо, у якому стані знаходиться ця територія після анексії, що саме і наскільки суттєво треба відновлювати у Криму. Коли можна буде зрозуміти, які збитки завдані аграрному сектору, які – промисловості .

Треба побачити стан підприємств, стан інфраструктури на цій території. І тільки тоді можна буде робити оцінки збитків. Будь-які інші цифри, отримані сьогодні, - це не більше, ніж фантазія.

Виникає питання: збитки на суму 1 трлн гривень – це багато чи мало?

Якщо враховувати валовий внутрішній продукт цієї частини України, то, звичайно, ця сума завищена. Адже анексія триває поки що два роки, а ВВП всієї України сьогодні становить близько 1,5 трлн гривень. Українська економіка в Криму аж ніяк не виробляє 500 млрд гривень щороку.

Якщо ж брати не валовий регіональний продукт, а, наприклад, активи, які там відчужені, то ситуація з ними також не визначена. Так, одні власники втратили їх, інші – досі ними користуються. В одних зупинене виробництво і торговельна діяльність, інші їх продовжують.

Думаю, сам військовий прокурор Матіос, якщо би до нього звернулися, не зміг би навести методику підрахунків. Я думаю, що їх просто не існує.

У військового прокурора просто немає бази даних. Він озвучує претензії, оскільки відбулося так звана воєнна спецоперація Росії на нашій території – і це дуже правильно! Адже будь-яке оприлюднення претензій щодо Криму чи Донбасу - це політичний тиск на країну-агресора. Щоби Росія зрозуміла, що всі наші втрати їй потім доведеться компенсовувати - у вигляді контрибуції Україні.

З точки зору країни, яка потерпає від агресії, ми маємо пояснити ворогові, що розплата обов’язково настане – у тому числі й пряма фінансова оплата.

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги