Тому стоїмо і перші вогонь не відкриваємо

10.7т

Наприкінці свого виступу в Мюнхені Порошенко вже анонсував свій наступний великий міжнародний спіч - на самміті Східного партнерства в Ризі.

В Давосі Порошенко демонстрував фрагмент автобусу з-під Волновахи, в Мюнхені - російські паспорти. Що буде в Ризі? Голуба миру випустимо?

Насправді в Мюнхені Порошенко виголосив професійну промову. Професійно підготовлену спічрайтерами промову. В ній бракувало одного - глибокого розуміння тематики безпеки.

Навіть правильно озвучена тема необхідності вироблення спільних підходів для протидії агресивній підривній пропаганді - навряд чи є настільки свіжою і оригінальною.

І потім - а що заважає чи заважало Україні за останній рік напрацювати такі пропозиції і виступити з ініціативою відповідної дискусії?

Чому наша безпека - це вічне очікування того, що зроблять інші? Виконають Будапештський меморандум, Мінські домовленості, нададуть нам зброю?

Що ми робимо самі? Звичайно поза героїзмом і жертовністю солдат.

І це не проблема самого Порошенка. Навіть найрозумніша людина не може знати і уміти все.

Схоже, в Україні відсутнє безпекове мислення, як таке. Тому стоїмо і перші вогонь не відкриваємо. Тому одні шаблони, та ще й нав'язані іншими.

А класні спічрайтери вже є. Ну, і це вже щось.

Читайте:Порошенко о "русском мире", Донбассе и оружии: главные заявления в Мюнхене

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги