Коли вже "свободівці" вийдуть з лав "злочинної" влади?

Коли вже 'свободівці' вийдуть з лав 'злочинної' влади?

ВО "Свобода" активно критикує нинішню "злочинну" владу, звинувачуючи її ледь не в політичних переслідуваннях та арештах. Водночас, деякі її представники спокійно працюють на керівних посадах і до сьогодні.

Видео дня

Як відомо, у листопаді минулого року у зв’язку з оголошенням результатів позачергових парламентських виборів "Свобода" голосно заявила про масовий вихід із влади, переклавши "усю відповідальність за політичну та соціально-економічну ситуацію в державі" на учасників парламентської коаліції. Тоді заяви про складення владних повноважень написали "свободівці", які обіймали посади віце-прем’єра, міністрів, глав районних і обласних державних адміністрацій.

Але пішли із виконавчої влади не всі, багато "свободівців", що обіймали "дрібніші" і не публічні посади спокійно залишились працювати далі на своїх місцях. І працюють до сьогодні. Серед них, зокрема, у сфері освіти, посадовці:

Андрій Гевко – заступник Міністра освіти і науки України;

Олександр Сич, радник Міністра освіти і науки;

Михайло Мельник, друг О. Сича, Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та інші.

Проте, якщо їхня освітянська робота полягає в тому, що вони, по суті, нічого не роблять (окрім закордонних поїздок), то "робота" ще одного "свободівця" - ОЛЕКСІЯ СЕМЕНЮШКА - викликає серйозне занепокоєння.

Він є директором Республіканського вищого училища фізичної культури, яке вже більше року через свого очільника перебуває в епіцентрі різноманітних конфліктів – від тиску на педагогічний колектив і батьків вихованців до кримінальних справ і судів.

Результатом його "освітянської" діяльності на керівній посаді стало: близько сотні звільнених під тиском тренерів-викладачів, незаконно відраховані неповнолітні учні та суди з батьками, порушення близько десятка кримінальних проваджень…

Але найцікавішим виявилось те, що цей представник "Свободи" мав підробний диплом про вищу освіту. До речі, відсутність у директора училища належного документа про освіту підтвердила й комісія Державної інспекції навчальних закладів, про що свідчить складений і оприлюднений нею акт про те, що "диплом спеціаліста Київського університету фізичного виховання і спорту України Семенюшку Олексію Івановичу про закінчення зазначеного університету не видавався".

Але, незважаючи на такі "дрібниці", скандал довкола організації сумнівних "виборів", мітинги звільнених тренерів біля Міносвіти, судові справи з батьками, О. Семенюшка Міністерство освіти все-таки поспіхом затвердило директором училища. Чому поспіхом, бо, як пояснюють звільнені викладачі, на наступний після призначення день набула чинності нова редакція Закону про освіту, згідно з якою кандидату на посаду директору училища необхідно мати досвід роботи не менше 10 років, якого у пана Семенюшка на момент призначення не було.

До речі, його кандидатура на час призначення не була погоджена також і з Міністерством молоді та спорту. І міністр Ігор Жданов навіть надсилав до Міносвіти листа з проханням пояснити неправомірне призначення Семенюшка директором РВУФК всупереч вимогам Постанови уряду "Про затвердження Положення про спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю". Однак, очевидно, міністр Жданов не дуже цим переймався, бо взяв О. Семенюшка до себе в радники, про що зазначено на офіційному сайті РВУФК. На той час відносно директора РВУФК було порушено вже 5 кримінальних проваджень.

На сьогодні їх вже близько десятка. Серед них – і кримінальне провадження за ч. 2 ст. 344 КК України (незаконний вплив у будь-якій формі на представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, вчинений особою з використанням свого службового становища). За свідченнями потерпілої, службові особи Республіканського вищого училища фізичної культури включно із директором ВНЗ перешкоджали перевірці закладу та виконання нею її службових обов’язків. Вони відібрали у неї посвідчення, а директор не пускав її до службового кабінету, при цьому умисно прищемив дверима її ліву руку та пошкодив палець. Але, ми тут не будемо відволікатися на теми елементарного виховання та ставлення до жінок… Повернемось до теми професіоналізму.

До речі, згідно з документами про результати перевірки Республіканського вищого училища фізичної культури Міносвіти було поінформовано про факти недотримання вимог Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, а також численні порушення в організації навчально-виховного та навчально-тренувального процесу.

Також було встановлено факти безпідставного прийому учнів, порушення атестації педагогічних працівників, нераціональне використання бюджетних коштів тощо. Наприклад, тенісні корти вже кілька років не використовуються за призначенням, але штатним розписом на 2015 рік на їх обслуговування передбачено 11 штатних одиниць із місячним фондом заробітної плати більше 16,3 тис. грн.. Крім того, зафіксована виплата без відповідних погоджень премій по 6 тис. грн. директору училища та його заступникам.

У ході перевірки також підтвердилися факти про наявність корупційних дій при оплаті батьками учнів платних послуг у секції з плавання, які здійснювала Громадська організація "Група 30-го листопада" (до якої входить практично весь керівний склад училища) у басейні РВУФК "Ювілейний". При цьому, кошти за проведення працівниками училища вказаних занять надходили не на рахунки РВУФК, а на банківський рахунок згаданої громадської організації (як свідчать фахівці, мінімум 60 тис. грн. щомісяця).

До речі, згідно з інформацією від батьків студентів, більше половини випускників у цьому році не склали ЗНО з української мови. Чи не свідчить це про те, що "свободівець" Олексій Семенюшко на посаді директора Республіканського вищого училища фізичної культури переймається не навчально-освітнім процесом, а чимось іншим?..

А за останньою інформацією, вихованці училища були помічені під час кривавого штурму Верховної Ради 31 серпня, в якому брали участь і прихильники "Свободи".

Отож, якщо заклик ВО "Свободи" про те, що нинішня влада – злочинна, а тому ця політична сила йде в опозицію, не спрацювала щодо деяких посадовців, то, можливо, САМА ВЛАДА нарешті зробить відповідні висновки і звільнить тих "свободівців", які вже другий рік керують ключовими посадами в Міністерстві освіти?!. Тим більше, якщо йдеться про подібні одіозні особистості, що прийшли керувати вишами з підробними дипломами?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...