newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Євгеній Дворнік
Євгеній Дворнік
Експерт аграрних ринків асоціації "Український клуб аграрного бізнесу"

Блог | Які продукти в Україні подешевшають

гречка

В Україні прогнозують здешевлення гречки. Зумовлено це тим, що початок активного збору врожаю гречки припадає на другу декаду серпня – вересень. Саме в цей період пропозиція гречки на ринку збільшується, що призводить до зменшення ціни. Тому очікування щодо зміни цін на гречку є обґрунтованими.

Видео дня

Посівні площі під гречкою цього року складають 149,2 тис.га, що на 22% більше ніж минулого року. Врожайність очікується на рівні 1,1 т/га, що відповідає показнику минулого року. Загальна пропозиція гречки в 2016/17 МР очікується на рівні 207 тис.тонн, що на 9% більше ніж у 2015/16 МР. Тому зменшення ціни гречки цієї осені очікується в межах 15-20%. Середня ціна на гречку по Україні становить 37,4 грн./кг (станом на 20.07.2016 року).

Незважаючи на високу ціну для кінцевого споживача, гречка не користується високою популярністю серед агровиробників. Ще 5-10 років тому посівні площі під цією культурою коливалися в межах 200-400 тис.га, що зумовлювало відносно низьку ціну та її стабільність на внутрішньому ринку. Вартість національної валюти також впливає на ціну, адже за умови девальвації гривні виробники підвищують ціни, а імпортна продукція стає дорожчою.

Читайте: Не дороже и не дешевле…

Які продукти в Україні подешевшають

*прогноз станом на липень 2016 року

Розріз цін на гречку по регіонам, грн./кг.:

Які продукти в Україні подешевшають

Читайте: Америка - это когда бензин стоит дешевле молока

Посівні площі під гречкою, тис.га:

Які продукти в Україні подешевшають

Не повинні дорожчати і молочні продукти. Культура споживання молочних продуктів в Україні зараз на досить низькому рівні. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) один громадянин України має споживати в рік 380 кг молока та молочних продуктів. В той же час, ми споживаємо близько 220-230 кг/рік.

Загальний обсяг експорту молочних продуктів суттєво скоротився у першому півріччі 2016 року. Так, загальний обсяг експорту молока та молочних продуктів склав 66,4 млн. дол. за 6 міс 2016 року, що на 19% менше ніж за аналогічний період 2015 року.

Закупівельні ціни на молоко є низькими, тому очікувати на суттєве здорожчання молочних продуктів не варто. Фактор сезонного збільшення цін на молоко, що починається восени, та збільшення вартості виробничих ресурсів стимулюватиме ріст цін, однак це збільшення вартості буде не значним та поступовим.

Читайте: 2016 - рік розвитку фермерства та кооперативного руху в Україні

Збільшення цін спостерігається на на огірки та томати. Спричинене воно несприятливими погодними умовами. Низька температура повітря затримує достигання овочів, що призводить до зменшення пропозиції на ринку, в той час як попит на овочі лишається високим. Надмірна кількість опадів та град погіршують якість овочів або взагалі роблять неможливим збирання огородини.

В липні порівняно із червнем збільшилась на 6% лише вартість огірків (до 9,8 грн./кг в середньому на оптових ринках). В той же час, вартість овочів борщового набору за місяць зменшилась на 30% до 19,35 грн. Вартість капусти зменшилась на 14%, картоплі – на 16%, цибулі – на 37%, моркви – на 25%, буряка - на 44%, томатів – на 23%. Ціна на більшість овочів борщового набору в 2016 році є нижчою ніж у аналогічний період минулого року. Вартість капусти зменшилась на 60% (до 2 грн./кг), цибулі – на 28% (до 4,10 грн./кг), моркви – 54% (до 5,40 грн./кг), буряк – на 49% (до 3,80 грн./кг ), огірок – на 30% (до 9,80 грн./кг).

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...