У нас є два шляхи виходу із нинішнього ганебного стану підкупу виборців: або ліквідація або легітимація.

Ліквідувати підкуп як явище можливо через дії правоохоронців. Така спроба мала місце в 2005 році, коли тодішній заступник Міністра внутрішніх справ Г.Москаль заявив про відкриття справи за поданням В.Олійника та інших проти Н.Шуфрича щодо підкупу 3 500 осіб по 20 гривень на виборах у Черкасах у 2002 році. Справа ця завершилася тим, що Ющенко і Янукович підписали універсал, й усі виборчі справи закрили.

В 2007 році я як голова слідчої комісії ВР передав до прокуратури кілька десятків томів про злочинні дії, в тому числі на виборах Л.Черновецького, його духовного наставника Аделаджі та всієї "молодої команди". Нині Черновецький в Батумі, Аделаджа на свободі, а "молода команда" знову при владі! Отож, як бачимо, правоохоронний шлях не працює.

Згодом я вніс законопроект про заборону так званої "благодійної допомоги" під час виборчої кампанії. Мене не підтримали! Хоча такий шлях, бодай на перехідний період, вважаю ефективним!!!

І, власне, політично-саркастичний шлях: узаконення обрання депутатів на аукціонах. Це дає можливість швидко, безконфліктно і відкрито продати депутатський мандат та водночас розподілити виручені кошти як для місцевого, так і для державного бюджетів від продажу!

Отож, мусимо вибрати: ліквідувати чи узаконити "депутатів за гроші"!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости