Український футбол перетворили на базар

1.4т

Повністю згоден із тим, що суперечка щодо правомірності перенесення матчу "Шахтаря" із Львова до Дніпропетровська ні до чого не призведе. І саме це, як мені здається, і є найгіршим із варіантів. Насправді ця суперечка мала б призвести не до чергової сварки прихильників "Шахтаря" і "Динамо", а до створення і дотримання такого регламенту, який би не давав приводів для махінацій. Памятаєте байку про пацієнта, який скаржився лікарю на те, що у нього ноги чорніють: Лікар - Ви їх мити пробували? Пацієнт - А що, допомагає?

Спочатку я думав, що укладачі вітчизняних футбольних регламентів навмисно залишають у них лазівки, аби потім ними користуватися. Та після того, як футбольна влада в країні встигла кілька разів перейти від одного конкурента до іншого, стало зрозуміло, що жодних лазівок у тих регламентах немає. Навіщо, коли можна просто сказати "Буде так!", начхавши на усі регламенти. Представники обох конкуруючих таборів із задоволенням наведуть купу прикладів такої поведінки своїх конкурентів, коли ті були при владі.

Тож недосконалість наших футбольних регламентів йде не від злого наміру підступних ворогів. Причина - елементарна безграмотність та недбалість тих, хто їх укладає. Подумайте самі - якщо ми можемо грати у футбол за правилами, однаковими для усього світу, то чому регламент наших змагань не може бути таким, як у людей? Ви бачили регламент Ліги чемпіонів чи Ліги Європи? Я бачив і навіть тримав у руках. Отака товстезна книжка, де розписано буквально усе. Із точністю до хвилини. У цих регламентах немає двозначних трактувань. Тому що ці регламенти, маю на увазі регламенти УЄФА, написані самим життям, увібрали у себе весь існуючий досвід і, що головне, спрямовані на заробляння грошей. Той хто пише регламент - той платить гроші. Так в УЄФА, в англійській лізі, іспанській, німецькій тощо. Хто платить гроші у нашій лізі? Отож. Писати регламент одночасно у чотири руки Ахметов та Суркіс не можуть. Та їм це і не треба. Все одно вирішує той, хто платить. Ось і уся суперечка.

Тепер про те, як має бути. Якби наш футбол був справді професійним, досить було просто перекласти існуючий регламент англійської премєр-ліги на українську із відповідними стилістичними правками. А потім його дотримуватись. І все. Крапка. Але за нормального регламенту не існувало б таких "клубів", як "Олімпік", який не має жодного (!!!!) уболівальника окрім Владислава Гельзіна. І не треба про "біженців із Донбасу". На "Зорю" люди ходять, нехай і небагато, і у Заопріжжі, і у Києві. На "Шахтар" теж. Навіть на "Металург" на Оболоні приходили люди, а трійко фанатів щось там "заряджали".

Це як на базарі - заплатив за місце - торгуй! А заплатити за місце і просто сидіти милуючись собою?

Ну це я відійшов від теми. А тема у тому, що окрім написання грамотного регламенту слід ще мати механізм його дотримання. Тобто систему справжніх покарань за його порушення. Теж просто - читай регламент Ліги чемпіонів. Там все написано і це усі виконують. Чого немає у нас? Немає організації, яка б проводила чемпіонат. Премєр ліга, так само як і ПФЛ перед нею - це фейкові контори на утриманні клубів. Справжня ліга має утворюватися не на гроші клубів, а бути бізнес-структурою, якою є та сама УЄФА.

Читайте все новости по теме "Спортивный блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости