По-німецьки упорядкований хаос Берліна

1.2т

В рамках "Культурно-освітньої академії" 30 українців відправились до Берліну, аби обмінятись досвідом з німецькими колегами. В колективному блозі на "Обозреватель" учасники проекту Goethe-Institut діляться враженнями та новими ідеями. Софія Коваль з львівського "Форуму видавців" розповідає про те, що Берлін може бути водночас і хаотичним, і по-німецьки упорядкованим.

Ми багато працюємо, їмо, п’ємо каву і спимо. Усе це робимо по визначеному графіку, адже конференції і воркшопи ідуть один за одним.

Простір Берліну між його тимчасовими і перманентними жителями розподіляється подібно – для кожного є своє місце. Велосипедні доріжки в центрі Берліну є далеко не всюди, тому для велосипедистів завжди знаходиться місце на тротуарах.

Берлінці, порівняно з німцями півдня, неввічливі ані до туристів, ані до сусідів, проте навіть у напханому метро, де ніхто не дає тобі дороги, знаходиться шпарина шириною в твоє тіло, і ти без роздратувань потрапляєш на платформу.

Берлін зараз хаотичний – все ремонтують, прикрашають місто до Різдва, завершують будівництво нових п’ятиповерхових будинків, повз які ми ходимо від готелю на Александерплац до Гьоте Інституту. На семінарах весь хаос стабілізується німецьким структурним підходом.

Ввечері ми маємо вільний час. Перше, що дивимось, це Бранденбурзькі ворота, перед якими частину площі окупували проросійські імперіалісти. Вони проектують фотографії з вбитими людьми на біле простирало, повз яке проходять групи російськомовних туристів з синьо-жовтими прапорцями. Цим визначається культура мегаполісу – терпимістю. У Львові в цьому плані усе зовсім не так. Добре, що мені терпця стало на два тижні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости