УкрРус

Нефертіті в Берліні ― це образ Духу Людини з великою літери

В рамках "Культурно-освітньої академії" 30 українців відправились до Берліну, аби обмінятись досвідом з німецькими колегами. В колективному блозі на "Обозреватель" учасники проекту Goethe-Institut діляться враженнями та новими ідеями. Денис Монастирський з Подільського молодіжного культурного об’єднання "В майбутнє через культуру" розповідає про неочікувану мешканку Берліна – а саме, Нефертіті.

Нефертіті найвідоміша мешканка Берліна. Сказати, що бачив її сьогодні, це нічого не сказати. Як на мене, Берлін варто відвідати лише заради цієї однієї зустрічі...

Все, що я зустрічав до того на фото, просто тінь, і не більше.

Свого часу багато країн намагалися вивезти (законно і протизаконно) знамениту скульптуру Нефертіті до себе. Наскільки знаю, Єгипет і Німеччина і досі сперечаються за право на бюст Нефертіті. Але поверх всього ця скульптура є дійсною спадщиною всього людства. Свідченням людського генія і циклічності цивілізацій. До речі, знаменитий бюст знаходиться в Новому музеї (нім. NeuesMuseum), який є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Скульптура офіційно датується 1340 роком до нашої ери. Проте її вплив на сучасну свідомість (зокрема, мою) потужніший за все сучасне, побачене мною.

І загадка, напевне, в тому, що Нефертіті в Берліні - це не портрет цариці чи просто гарної жінки, це образ Духу Людини з великою літери. Сьогодні дехто з вчених заперечує саме існування цариці, однак вона жива в цьому образі в серцях мільйонів людей по всьому світу. Сьогодні Нефертіті - видатна Жінка і стовп єгипетської цивілізації, що назавжди увійшла і в моє серце (сподіваюсь, моя дружина не буде проти).

Рекомендую почитати і принагідно побачити прекрасну мешканку Берліну особисто.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги