"Борщовий набір" і хліб: якими будуть ціни на продукти восени

продукти

На початку осені все ще триває збирання овочів борщового набору, тому очікувати на суттєвий ріст цін не варто. Можливе незначне коливання під впливом міжсезоння, тобто ранні овочі вже зібрали, а пізні ще не почали. Вартість капусти на оптових ринках очікується в межах 2,5-4 грн./кг, картопля – 2-3 грн./кг, цибуля - 3-5 грн./кг, морква – 4-7 грн./кг, буряк – 4-6 грн./кг. Вартість борщового набору очікується в межах 15-25 грн. Однак, даний прогноз дійсний за умови сприятливих погодних умов. Так, наприклад, надмірна кількість опадів та прохолодна погода може затримати їх розвиток та погіршити якість овочів або взагалі призвести до їх псування, що в результаті зумовить "стрибок" цін.

Щодо зернових, то наразі спостерігається відновлення світових цін. Через збільшення вартості енергоносіїв, зростання зарплат та вплив зміни системи оподаткування (скасування повернення ПДВ) можливе збільшення вартості хліба на 10-20%.

І наостанок про олію. За оцінками УКАБ, валовий збір соняшнику у 2016 році може скласти 12,6 млн. т., що на 12% перевищує минулорічні результати і є рекордним показником за всю історію України. Зростання виробництва перш за все буде зумовлено збільшенням посівних площ під даною культурою, через недосів озимих до 5,9 млн. га, що на 800 тис. га більше минулорічних показників. Тому очікувати на підвищення вартості соняшникової олії не варто. Однак слід пам’ятати, що ціна соняшникову олію, як на 90% експортоорієнтованого товару встановлюється під впливом зовнішнього ринку.

Видео дня

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.