На Волині медики виявили у дитини хворобу Лайма

877

У 2016 році у місті Нововолинськ, що на Волині зафіксували випадок захворювання на хворобу Лайма у дитини.

Про це повідомляє ІА "Волинські новини" з посиланням на видання "БУГ".

Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз – це природно-вогнищева інфекційна хвороба, яка передається кліщами і характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Передача інфекції здійснюється через кров при укусі кліща, хоча не виключається можливість інфікування і при попаданні фекалій паразита на шкіру, з подальшим їх втиранням при розчісуваннях. У разі розриву кліща, при неправильному видаленні, збудник може потрапити в рану.

Дрібні кліщі кусають людей під час їх перебування на природі: у парку, саду або в лісі.

Захворюваність має яскраво виражену сезонність. Основний підйом захворювань припадає на літній період, коли іксодові кліщі переходять до активного способу життя.

Найперші симптоми хвороби з’являються у людини приблизно через місяць після укусу. А сам інкубаційний період триваєу середньому 14 днів.Так як до появи найперших ознак хвороби проходить дуже багато часу, то в більшості випадків хворий не пам’ятає про укус кліща, або просто не звертає на це уваги.

Найперша стадія хвороби зазвичай починає проявляти себе з місцевих симптомів прямо на місці укусу: починає червоніти шкіра, з’являється припухлість, хворобливі відчуття, невеликий набряк. З’являється слабкість, підвищена температура тіла, біль у суглобах і м’язах, озноб, головний біль. Основна клінічна ознака хвороби Лайма – еритема на місці укусу кліща, що має сильне почервоніння у вигляді круглого або овального кільця, яке здатне збільшуватися в розмірах.

Якщо захворювання не лікувати, розвивається другий період, який характеризується виникненням ускладнень з боку нервової системи, серця, що розвиваються на 2-4-му тижні хвороби (невралгії, менінгіт, плексалгії, перикардит або міокардит, а також запальні процеси в суглобах). Впродовж всього другого періоду зберігаються слабкість, мігруючі болі в кістках, м’язах, суглобах.

Третій період характеризується ураженням суглобів. Він починається через 2 місяці і пізніше від початку хвороби, іноді через 2 роки. Зазвичай уражаються великі суглоби, особливо колінні, нерідко з односторонньою локалізацією. У деяких випадках розвивається симетричний поліартрит. Артрити, як правило, рецидивують протягом декількох років та набувають хронічного перебігу з деструкцією кісток і хрящів.

Що слід зробити, щоб уникнути зараження цією інфекцією?

Профілактика полягає в дотриманні заходів індивідуального захисту від нападу кліщів. Тому, вирушаючи на природу, подбайте про безпеку. Одягніть сорочку з довгими рукавами, довгі штани (їх заправте у шкарпетки), капелюх, закрите взуття.

Використовуйте репеленти, що відлякують комах. Всі ці невеликі заходи дозволять вам максимально вберегти себе під час відпочинку або роботи на природі. Тому дуже важливо після таких прогулянок обстежити одяг і тіло на присутність кліщів. Якщо разом із вами на природі був чотирилапий улюбленець, його теж огляньте до того, як впустити до помешкання. Такий захід дозволяє попереджати хворобу або своєчасно її діагностувати.

Якщо кліщ все-таки вчепився, його необхідно видалити за допомогою пінцета, а краще видаліть його в лікувальному закладі. Інфікування може статися через неправильне видалення паразита, коли його ненароком причавити.Особливе значення має виявлення хворих за ранніми клінічними ознаками, адже тільки за допомогою серйозного і своєчасного лікування можна впоратися з цією проблемою і повністю уникнути прогресування захворювання Лайма, а також не допустити його розвитку в хронічну форму.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости