Проект «Енергомосту Хмельницька АЕС – ЄС» обійдеться у 55 млн євро

793

Фото: economics.unian.ua

Голова НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський оцінив проект «Енергомосту Хмельницька АЕС – ЄС» у 55 млн євро.Запропоновано за 18 місяців реалізувати проект енергомосту з Польщею та Угорщиною вартістю у 55 млн євро.

У його рамках відбудеться приєднання 2-го енергоблоку Хмельницької АЕС до Бурштинського энергоострову. За відновленою ЛЕП 750 кв «Хмельницька АЕС – Жешув (Польща)» та «Хмельницька АЕС-Західноукраїнська-Альбертірша (Угорщина)» експортувати електроенергію.

«Від 6 до 9 тис. МВт у східноєвропейських колег дефіцит. Це хороша ніша, яку ми могли б зайняти. Спорудження «Росатомом» АЕС на 2,4 МВт у Білорусії може надовго перекрити її російською експансією. Лише швидка реалізація цього проекту допоможе її зайняти», – сказав Недашковський.

Також уточнив, що довгостроковий контракт на експорт електроенергії міг би слугувати запорукою фінансування, яке готовий надати банк Barclays без суверенних гарантій. Так будуть покрити дві третини необхідних для реалізації проекту коштів. Однак, у законодавство необхідно буде внести умову гарантованого доступу до мереж.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости