newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На Волині заборонили пересувні "тваринні" цирки

2,4 т.
На Волині заборонили пересувні 'тваринні' цирки

Луцька міська рада своїм рішенням заборонила на території міста роботу пересувних цирків, які використовують у своїх шоу тварин.

Видео дня

Про це стало відомо 1 грудня під час сесії.

Депутати проголосували за те, аби заборонити на території міста Луцька розміщення та виступи пересувних цирків, які використовують у своїй діяльності тварин. Рішення прийняли на виконання Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та керуючись Європейською конвенцією про захист домашніх тварин №578-VII(578-18) від 18.09.2013, Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах №1384/18679 від 29 грудня 2010.

Окрім того, на сайті електронних петицій лучани реєстрували відповідне прохання. Тож, оскільки власники цирків часто не дотримуються умов утримання тварин та жорстоко з ними поводяться, це призводить до агресивної поведінки чи загибелі тварин.

Проект підготували з метою убезпечення мешканців міста, які проживають поряд із місцями гастролів таких цирків чи ходять на виступи. Проект рішення підготували на комунальному підприємстві "Ласка", і його директор Багдана Новарчук пропонувала депутатам переглянути ролики про жорстоке поводження із тваринами. Проте обранці громади відмовилися.

Контролювати виконання рішення має заступник міського голови Юрій Моклиця та "архітектурна" комісія на чолі з Андрієм Козюрою.