newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Веловагони Львів-Мукачево вдосконалять для перевезення взимку лижного спорядження

2,1 т.
Веловагони Львів-Мукачево вдосконалять для перевезення взимку лижного спорядження

?‹ Веловагони, які розробили фахівці моторвагонного депо Львів регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» спільно з Львівською облдержадміністрацією та асоціаціями велолюбителів, — перші в Україні.

Аби задовольнити потреби велосипедистів, у моторвагонному депо Львів переобладнали хвостовий і головний вагони регіонального потяга ?– 827/828 сполученням Львів-Мукачеве-Львів. Зокрема в цих вагонах, які мають тамбури посередині, залізничники в одній з частин зняли цілий ряд сидінь (28 місць), щоб замість них на стіні встановити спеціальне кріплення для велосипедів. На веловішаках у кожному з двох вагонів можна перевезти по 18 двоколісників. Не забули залізничники і про спеціальні позначки, які інформуватимуть пасажирів про послугу: білі таблички з велосипедами розмістили зовні на двох вагонах.

Видео дня

Для обладнання велостійками обрали найзручніший за часом курсування рухомий склад, адже регіональний потяг ?– 827/828 сполученням Львів-Мукачеве-Львів відправляється зі Львова щодня о 7.10 та прибуває до Мукачевого об 11.15. Зворотно потяг вирушає о 16.40 та прибуває до Львова о 20.45 На шляху прямування він зупиняється у мальовничих туристичних пунктах Карпатських гір і Закарпаття: на станціях Карпати, Свалява, Воловець, Скотарське, Лавочне, Славське, Тухля, Гребенів, Сколе, а також на вокзалах Стрий, Миколаїв та Пустомит.

За словами начальника моторвагонного депо Львів Андрія Груника, магістраль готова розширювати цю . Щоправда, доцільність її залізничники розглядатимуть після місяця моніторингу популярності послуги у першому експериментальному регіональному потязі.

Хоча уже з першого рейсу зрозуміло, що нова послуга до вподоби пасажирам із двоколісниками. Першого дня послугою скористалося понад півтора десятка велосипедистів. Утім, справжній ажіотаж був у соцмережах, адже сотні любителів активного відпочинку почали об’єднуватися, щоб уже в найближчі вихідні відправитися кудись далі, ніж на околиці Львова.

Перевезення велосипедів — це послуга лише в теплу пору року. Тож залізничники Львівської магістралі вже планують трохи удосконалити кріплення на стійках, щоб узимку пасажири мали можливість перевозити в таких вагонах лижне спорядження, пише "Магістраль".

Заступник начальника регіональної філії «Львівська залізниця» з рухомого складу та матеріально­технічного постачання Мирон Дацко розповів: «Відзначу, що й вартість перевезення двоколісного друга приваб­лива: 4 грн 50 коп. У касах вокзалів квиткові касири оформлюватимуть перевезення велосипедів як багаж. Саме тому вартість їх транспортування така незначна. Проте найближчим часом тариф переглянуть, адже це буде окрема послуга. Остаточну вартість перевезення наразі сказати не можу, оскільки зараз проводимо відповідну калькуляцію послуги. Та самі активісти, які ініціювали переобладнання вагонів для перевезення велосипедів, вийшли з пропозицією, щоб ціна за транспортування двоколісника становила 50 % вартості квитка, тобто на маршруті Львів—Мукачеве це десь 20—25 грн».28 травня 2016р.