УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Россия не желает прямого военного конфликта с силами США и НАТО, – предполагает разведка США

Россия не желает прямого военного конфликта с силами США и НАТО, – предполагает разведка США

После этих слов весь Североатлантический блок должен хором выдохнуть, поскольку т.н. "эскалации конфликта" с РФ его руководители опасаются так же как и тени бункерного. Но нет…

Далее текст на языке оригинала

Кремль не налаштований перетнути поріг масштабного глобального військового конфлікту, і продовжуватиме асиметричну активність нижче рівня прямого зіткнення, — йдеться в доповіді нацрозвідки США щодо основних загроз безпеці. У рейтингу небезпек московія займає 2-ге місце, — після Китаю, за нею — Іран та Північна Корея.

РФ готується до космічних воєн і розгортає нову протисупутникову зброю. Тут йдеться і про космічні перешкоди, зброю спрямованої енергії, орбітальні засоби ураження та ракети наземного базування.

Москва розглядає кібердиверсію як зовнішньополітичний важіль впливу на рішення інших країн: йдеться про атаки на критичну інфраструктуру, в тому числі — підводні кабелі та системи промислового контролю.

Військова потужність РФ досі тримається на світових енергетичних доларах. Наприклад, у І-ій половині 2023-го московія залишалася другим за величиною постачальником скрапленого природного газу до Європи, а також успішно перенаправила морський експорт нафти, продаючи вище цінових обмежень G7.

Російське військо зіткнеться з багаторічним відновленням, — після значних втрат техніки й особового складу в Україні. Тому кремль більше покладатиметься на ядерний і космічний потенціал для стратегічного стримування.

Росія продовжить модернізацію своїх ядерних озброєнь, особливо великої дальності. Ядерний потенціал розглядається як головна гарантія безпеки путінського режиму. Я би тут наголосив: саме безпеки, а не гарантій перемоги в наступальних операціях.

Загальне враження від цього звіту дуже дивне: в одній частині автори говорять про небажання бункерного проходити "поріг конфлікту" з НАТО, з іншого — вони піддаються путінському ІПСО про "неминучу відплату колективному Заходу".

"Нездатність росії досягти швидких і рішучих перемог на полі бою в поєднанні з українськими ударами по самій РФ продовжують "викликати занепокоєння, що путін застосує ядерну зброю", - йдеться в документі.

Це пряме відсилання до торішньої спецоперації кремля, про яку писала Wall Street Journal "Як втрачено найкращий шанс виграти українську війну". Восени 2022-го перемоги ЗСУ на Херсонському та Харківському напрямках спонукали бункерного до ядерного блефу: кремль зі швидкістю скаженого кролика тиражував інформацію про те, що розглядає можливість завдавати ядерний удар по Україні, якщо війна йтиме для нього за катастрофічним сценарієм. Хоча реально ці слова нічим підкріплені не були, але США купилися, обмеживши постачання зброї ЗСУ. Кремлеві прийом сподобався, тому він і далі старанно прокачує ці страхи.

Можу припустити, що справа не лише у впливові російського ІПСО на розвідку: очевидно, що американські спецслужби свідомо залишають люфт для маневру своїм політикам, якщо їм конче знадобиться злякатися чергового "витка ескалації".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...