newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Оксана Забужко
Оксана Забужко
Украинская писательница и поэтесса

Блог | Пражский стрелок и русский мир: "привлекательный товар", которым Россия заманивает людей

Пражский стрелок и русский мир: 'привлекательный товар', которым Россия заманивает людей

О "ПРАЖСКОМ СТРЕЛЬЦЕ" И "РУССКОММИРЕ". Вот интересно, а что, все уже забыли дело Оксаны Макар - когда в 2012 г. в Николаеве трое двуногих попытались заживо сжечь изнасилованную ими девушку, привет из Бучи-2022?

Далее текст на языке оргинала

Але тоді був 2012 р., і зв'язок молодих мерзотників із російськими "кураторами", танчики з триколорами в них на автатарках, і взагалі явна присутність в їх житті й головах "рускогоміра" були швидесенько й дуже професійно закричані в нас - російським-таки ТБ (в коменті лінк на мою тодішню статтю "Ефект розтління", кому треба освіжити пам'ять). І так у 2012 р. наше суспільство не встигло довідатися (а шанс був!), що Росія вбиває - і то не лише танками, а й "танчиками", якими спочатку зачищає в головах своїм танкістам пошану до життя. Кейс, що мав би стати попередженням про небезпеку, нічого українців тоді не навчив. (Здається, крім мене. ніхто тих танчиків тоді й не помітив!)

У 2023-у вже всі знають, що Росія вбиває, і празька поліція вплив "рускогоміра" на Давида Козака, нівроку, помітила - оголошено і що канал російською вів (!!), і що стрілянинами в російських школах захоплювався... Слідство триває, з'ясовують, звідки вдома в студента-історика склад бойової зброї (!), - але, безвідносно до того, чи вбивцю "вели" й використали, чи ідея масакри в альма-матер зародилася в його хворій голові самостійно, час, мені здається, визнати, що рускіймір таки має один "привабливий товар", який може запропонувати молоді - і не тільки російській. (Не все так просто має бути з тим "Словом пацана"!)

Фьодор-Міхалича (Достоєвський которий) таки треба читати, "спеціально навченим людям" - обов'язково: він найкраще описав цей товар, яким Росія ще в 19-му ст. готувалась розтлити увесь світ (що їй значною мірою і вдалося): поділ людства, в свідомості прошарку "раскольнікових", на "тварєй дрожащіх" - і тих, котрі "право імєют". Саме на цьому й стоїть "рускіймір". "До Франціі дойдьом, до Італії, і оні будут у нас рабамі", - озвучує молодій українці в тікотоку свою мрію її російський ровесник (а ми продовжуємо вважати. ніби вони йдуть нас убивати за самі тільки гроші!) Приєднайся до нас, і отримаєш владу над іншими, до права вбивати включно, - це завжди буде запаморочливо спокусливою пропозицією для певного відсотка ціннісно несформованих юних голівоньок, і не конче навіть неблагополучних чи "забулених" однокашниками. З цього погляду молодь - завжди найблагодатніший соц. прошарок для фашизації, і наявність на мапі успішної фашистської держави (як же ж не успішної, міркує собі юна голівонька, - адже ж от, воює кого хоче, а на неї ніхто війною не йде!) завжди буде психологічною опорою для появи нових і нових Брейвіків - у як завгодно благополучних країнах...

Іще й тому Росія має бути демонтована: вона заразна - як ракова пухлина, що може "озватись" хворими клітинами на як завгодно великій відстані від "центру" хвороби. Давид Козак був такою "хворою клітиною". Завтра в тілі людства може "вистрелити" інша - де завгодно, ніхто і ніде не є в безпеці - ось головний меседж нової світової війни. 

І я поки що не бачу - крім скальпеля ЗСУ - жодних продуманих програм лікування...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...