Юрист від Нафтогазу: розрахунки НАК про завдані збитки Тимошенко - фальшивка

234
Юрист від Нафтогазу: розрахунки НАК про завдані збитки Тимошенко - фальшивка

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко ніяких збитків не завдавала, а цифра нібито збитків НАК Нафтогаз України є фальшивою і неправильно обчисленою, заявив Ігор Кость, який у газовій справі був представником НАК.

Видео дня

Варто зазначити, що на початку вересня представник цивільного позивача, НАК Нафтогаз, Кость попросив суддю замінити його. Родіон Кірєєв погодився і замінив представника держкомпанії. З цим погодилося держзвинувачення, але не захист екс-прем'єра. Тимошенко тоді заявила, що Костя замінили через те, що він займає "правову позицію".

"Ніяких збитків Тимошенко не завдала, вони взагалі неправильно порахували цифру 1,5 млрд", - процитували сьогоднішні слова Костя в прес-службі екс-прем'єра.

За словами екс-представника НАК Нафтогаз, $ 450 - це складова формули ціни газу, за контрактами, які були підписані в 2009 з Росією, але Україна повинна була платити $ 232 за тисячу кубометрів.

"А це чи не найнижча ціна в Європі", - повідомив Кость, зазначивши, що сума збитків у цивільному позові, який був сформований за вказівкою Генпрокуратури, не проходить по бухгалтерській документації компанії НАК Нафтогаз.

Також юрист вказав на те, що відповідні папери для об'єктивного розгляду справи повинен витребувати Апеляційний суд.

Крім того, за його словами, в директивах Тимошенко не вказано формули розрахунку ціни газу, а тому "немає причинно-наслідкового зв'язку" між цими документами.

"Якщо буде справедливий розгляд справи в апеляційній інстанції, якщо будуть витребувані відповідні документи з Нафтогазу, і викликано представників бухгалтерії Нафтогазу та інших підрозділів, то все це з'ясується", - сказав Кость.

За словами Костя, він пропрацював у НАК Нафтогаз Україна 11 років, і після того, як у суді підтримав сторону захисту, "йому стало некомфортно працювати, до нього погано ставилися" в компанії, після чого фактично змусили 1 листопада написати заяву про звільнення.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при підписанні газових домовленостей з Росією на початку 2009 року. За рішенням суду, протягом трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Також суд постановив стягнути з Тимошенко на користь НАК Нафтогаз Україна 1,516 млрд гривень. Згідно з рішенням суду, до вступу вироку в силу Тимошенко буде залишатися в СІЗО. У цей час вирок Тимошенко проходить оскарження в Апеляційному суді.