newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Європейці живуть довше за українців через особливості харчування

906
Європейці живуть довше за українців через особливості харчування

Особливості національної дієти, спотворене уявлення про здорове харчування і перманентне подорожчання продуктів роблять український стіл одним із найубогіших у Європі. Фінн Петрі Кукконен, який півтора року займається в Києві ресторанним бізнесом, устиг добре вивчити особливості українського раціону. "Я був здивований тим, як сильно релігійні традиції та свята впливають на меню, наскільки широко вживається свинина і як часто можна побачити людей, які п'ють пиво із самого ранку", - ділиться спостереженнями скандинав.

І хоча калорійність щоденного меню середнього фіна та українця, за даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, однакові - 3200 Ккал, - збалансованість вітчизняного столу сьогодні істотно програє тому, який Кукконен звик бачити у себе на батьківщині.

За даними дослідження, в меню українців цукор і солодощі становлять 14% раціону - у фінів 10%; продукти з борошна і каші в українців складають 36% - у фінів 27%; частка риби, яєць і молочних продуктів на їхньому столі 16,5% - на українському 11,5%. По м'ясу показник у фінів теж вищий, близько 20%, тоді як в українців - 9,2%.

Видео дня

Далеко не м'ясо з рибою і не овочі із фруктами становлять основу раціону більшості співвітчизників. Їх меню через 20 років після розпаду СРСР як і раніше базується на трьох китах - картоплі, крупах і хлібобулочних виробах. Частка цих продуктів у харчуванні українців, за оцінками ООН, становить 43,8%, що практично ідентично меню росіян (43,7%) і білорусів (40,8%), але значно перевищує європейські апетити. Причому жителі Європи споживають фруктів і овочів у півтора-два рази більше, ніж українці.

Що стосується білків, то за приблизно рекомендованої дієтологами нормі 83 кг м'яса на людину на рік середній українець сьогодні з'їдає 50 кг - стільки ж середній європеєць з'їв протягом 1961 року, тоді як сьогодні його реальна річна порція становить 90 кг. Збалансованість раціону дієтологи вважають одним із факторів тривалості життя, і те, що європейці в середньому живуть на 11 років довше від українців, називають одним із доказів нездорового харчування співвітчизників.

На думку більшості аналітиків, убогий раціон українців пов'язаний із рядом причин, серед яких національні кулінарні традиції, недостатній рівень знань про здорове харчування серед населення, постійне зростання цін на продукти, а також проблеми сільськогосподарської галузі.