УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українці зможуть зберігати заощадження у золотих гривнях

354
Українці зможуть зберігати заощадження у золотих гривнях

В НБУ збираються почати випуск інвестиційних монет. Як зазначив у коментарі директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктор Нестеренко, регулятор вивчає можливість випуску золотих монет, які будуть зроблені з золота 9999-ї проби. Номінал і тираж золотої монети наразі уточнюються. Проте відомо, що монета буде мати кілька ступенів захисту.

Видео дня

"Люди часто звертаються до НБУ з питанням, в якій валюті зберігати заощадження. Я вважаю: у гривні. Перевага інвестиційної монети буде полягати в тому, що громадяни України зможуть будь-коли обміняти її в банку або обмінному пункті на гривні за "золотим курсом" НБУ. А процедура перевірки її справжності буде набагато простішою і швидшою, ніж у золотих злитків. Зараз ми саме розробляємо такі механізми захисту", - заявив Нестеренко.

Він також підкреслив, що останнім часом валютні ринки постійно лихоманить, а золото у всі часи було і залишається найбільш надійним способом заощадження накопичень. Однак реалізація зазначених планів, додав глава департаменту НБУ, стане можливою тільки після того, як видобуте в Україні золото пройде процедуру афінажу в одній з пробірних палат і буде зараховане в резерви НБУ.

Нагадаємо, раніше глава НБУ Сергій Арбузов заявив, що видобуте в Україні золото буде викуплено НБУ і після проведення процедури афінажу поповнить золотовалютні резерви НБУ. Згідно з оцінкою голови Державної служби геології і надр Едуарда Ставицького, прогнозні ресурси золота в Україні становлять близько 2,5-3 тис. тонн. Найбільші родовища в Карпатах (близько 400 тонн), Великому Донбасі (близько 500 тонн), у Кіровоградській, Дніпропетровській областях та Автономній Республіці Крим. Першу партію дорогоцінного металу планується добути вже в 2011 році.