newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Ємені генерали армій перейшли на сторону опозиції

270
У Ємені генерали армій перейшли на сторону опозиції

У Ємені кілька десятків офіцерів і три генерали перейшли на сторону опозиції. На цей крок їх надихнув генерал-майор Алі Мохсен аль-Ахмар.

Видео дня

Генерал Насер Алі Шуайбі оголосив про те, що він більш не підкоряється президентові Алі Абдуллі Салеху й переходить на сторону маніфестантів. Разом з ним до опозиції приєдналися близько 60 офіцерів. Крім нього, на бік протестуючих перейшли генерали Мохамед Алі Мохсен і Хамід аль-Кусайбі.

Раніше стало відомо, що генерал-майор аль-Ахмар вивів на вулиці столиці Ємену Сани свою бронетехніку для захисту опозиціонерів. Танки були розміщені на центральній площі міста, а також біля будівель центробанку, міністерства оборони й президентського палацу.

Конфлікт між владою й опозицією в Ємені відновився після атаки проурядових військ на колону маніфестантів, у результаті чого загинули понад 50 чоловік. 21 березня стало відомо, що про підтримку опозиції заявив лідер впливового єменського племені Хашид шейх Садік аль-Ахмар. Він заявив, що сам особисто й усі його одноплемінники приєднуються до маніфестантів і вимагають від президента Ємену Алі Абдулли Салеха піти у відставку. У знак протесту проти обстрілу маніфестантів свої пости покинули також кілька міністрів у Ємені (пізніше Салех розпустив уряд) і посол Ємену в ООН Абдула Альсаїді.