newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бахтєєва: страхова медицина заради реформ

333
Бахтєєва: страхова медицина заради реформ

"Я переконана, що без переходу на страхову медицину реформа взагалі неможлива", - сказала голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва.

Видео дня

У той же час вона зазначила, що медустановам країни, безумовно, необхідний підготовчий період для таких радикальних змін.

Тетяна Бахтєєва нагадала, що в парламенті зареєстрований законопроект "Про фінансування охорони здоров'я та обов'язкове соціальне медичне страхування". Він, зокрема, передбачає об'єднання трьох основних джерел фінансування: бюджету, обов'язкового медичного страхування та добровільного медичного страхування.

"Хочу зазначити, що реформа не знімає відповідальності з держави за здоров'я своїх громадян, а страхові внески стануть лише додатковим джерелом надходжень. Держава і надалі дбатиме про пенсіонерів, інвалідів та малозабезпечених верств населення", - сказала вона.

За словами Тетяни Бахтєєвої, якщо вдасться реалізувати задумане на практиці, фінансування вітчизняної системи охорони здоров'я вийде на якісно новий рівень і складе 5-10% ВВП.