newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

"Шпигунська функція" iPad і iPhone фіксують координати власника

513
'Шпигунська функція' iPad і iPhone фіксують координати власника

Мобільні пристрої Apple - iPad і iPhone - фіксують координати користувача в кожен конкретний момент часу, не повідомляючи йому про це. Таке відкриття зробили британські експерти Піт Уорден і Аласдер Аллан. Як відзначають дослідники, не заявлена офіційно функція вперше з'явилася в операційній системі iOS 4, випущеній в червні 2010 року. За їхніми словами, за допомогою спеціального програмного забезпечення ці відомості можна використовувати для відображення на карті місцезнаходження апарату і його користувача.

Зібрані відомості також копіюються на комп'ютери щоразу при резервному збереженні або синхронізації даних iPhone або iPad. З цього випливає, що кожен, хто дістав доступ до телефону або стаціонарного комп'ютера користувача, може ознайомитися з інформацією про його пересування.

Поки що дані про переміщення телефону, судячи з усього, залишаються на пристрої та комп'ютері, з яким він синхронізується, і не передаються зовні. Інформація при цьому збирається безперервно і зберігається назавжди - якщо людина купила після iPhone 3G нову версію смартфона, iPhone 4, на неї будуть скопійовані дані про його колишні переміщення.

Видео дня

Уорден і Аллан навіть створили програму (поки у версії для комп'ютерів Mac), яка дозволяє візуалізувати зібрані пристроєм дані про місцезнаходження. Теоретично "шпигунська функція" дозволяє кому завгодно - ревнивій дружині, приватному детективу або правоохоронцю - встановити, де власник пристрою Apple був у визначений день і годину. Дослідники також припускають, що ця функція - задум для реалізації в майбутніх версіях iOS нових функцій. Можливо, Apple замислюється про те, щоб пропонувати користувачам мобільну рекламу, яка варіюється в залежності від їхнього місця розташування.