newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Продукти харчування подорожчають на 50%

216
Продукти харчування подорожчають на 50%

Основні продукти харчування в Україні за підсумками 2011 року подорожчають на 50%. Фактори подорожчання - зростання цін на паливо, нові норми Податкового кодексу і втручання держави в аграрний ринок країни.

Видео дня

За прогнозами експертів Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) ООН, світові ціни на продовольство, які в лютому піднялися до рекордного рівня, будуть стійко зростати в цьому році через високу вартість нафти, природних катаклізмів та зростаючого попиту.

Як зазначив директор консалтингового агентства «ААА» Сергій Наливка, прогнози ФАО в цілому не стосуються України. «Які б не були ціни у світі, нас це мало стосується», - сказав він. На думку Наливки, влада придушує аграрний бізнес, в результаті чого в Україні продукти дорожчатимуть незалежно від світових тенденцій. Як приклад він наводить проект закону № 8053, згідно з яким створений державний монополіст матиме майже ексклюзивне право на експорт об'єктів державного цінового регулювання. «Насправді, важливо, не скільки гречка буде коштувати, а цей законопроект. Він повертає колгоспний лад, при якому головний гравець на ринку - це державний оператор-монополіст, якого обирають не зрозуміло, за якими критеріями, люди близькі до влади », - пояснив Наливка і додав, що це повністю уб'є експорт, виробництво, і буде мати катастрофічні наслідки не тільки для інвестицій, а й для продовольчої безпеки. «Коли у нас тут загнеться внутрішнє виробництво за корупційно-експортною схемою, інвестиції підуть з виробничого сектора. У підсумку, у нас все буде дорого не залежно від того, які ціни в світі ", - зазначив він.

Ще один чинник, який зіграє на підвищення цін на продукти - штучно напружені ціни на бензин, які заклали передумови подорожчання продуктів на 30-40%. «Можна прогнозувати, що в цілому всі основні продукти в 2011 році подорожчає не менш, ніж на 50%», - резюмував він.