Інтереси України і Росії не співпадають - Гриценко

288
Інтереси України і Росії не співпадають - Гриценко

Росія – самостійна держава і може проводити ту політику, яку визначила пріоритетною. Але Україна, так само, має проводити свою політику. Про це заявив Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії "Громадянська позиція".

Видео дня

Гриценко зазначив, що Росія давно визначила для себе пріоритетне завдання – відновити статус супердержави.

"Той статус, який мав, принаймні, СРСР в часи глобального протистояння. І вона послідовно нарощує свої економічні, енергетичні м’язи, консолідуючи суспільство навколо цієї ідеї воєнним шляхом і так далі. Вона має право на такий курс".

При цьому Україна як самостійна держава має право будувати відносини з іншими державами, виходячи зі свого інтересу.

"І тут інтереси України і Росії не співпадають. Тому що в Росії кремлівські стратегі прекрасно розуміють, що відновити статус супердержави без України не вдасться. Три балтійські держави вже відійшли в Європу. Білорусь вони зараз справді поглинають. Грузія, Азербайджан відійшли від Росії. Таджикистан, Киргизстан – ну, не звариш імперії з тими країнами. При всій повазі до тих країн, до тих людей. Тому Україна – це ключове для них", - вважає Гриценко. Він переконаний, що Україні не треба йти в якусь імперію. Особливо в таку, де немає європейської системи цінностей, нормального суду, поваги до людини, нормальних виборів, а система управління державою пронизана спецслужбами. "На превеликий жаль, я співчуваю росіянам. Вони не живуть в країні демократії, і там немає перспективи руху до тих стандартів Європи, які є", - підкреслив Гриценко.