newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Інформація про відмови у видачі віз буде збиратися на спеціальному сайті

324
Інформація про відмови у видачі віз буде збиратися на спеціальному сайті

У рамках форуму "Україна та ЄС: будуємо майбутнє разом" Міжпарламентський клуб Україна-ЄС презентував сайт www.uafriends.eu. Завдання сайту полягає в моніторингу невмотивованих відмов у наданні віз українським громадянам консульствами країн Євросоюзу.

За словами співголови клубу Україна-ЄС, народного депутата України Ірини Геращенко, під час форуму у Ялті українські та європейські депутати домовилися регулярно проводити моніторинг дотримання угоди про лібералізацію безвізового режиму, а також збирати інформацію про відмови у видачі віз українським громадянам для передачі у відповідну комісію Європейського Союзу.

На форумі під час обговорення резолюції депутати висловили підтримку подальшим зусиллям України щодо остаточного виконання першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму до кінця цього року, передає Уніан. Також депутати закликали Єврокомісію та Європейську Раду здійснити необхідну оцінку прогресу, досягнутого Україною у виконанні Плану дій з лібералізації візового режиму, і своєчасно прийняти рішення щодо переходу до його другої фази.

Видео дня

"Українські громадяни мають знати аргументовану причину відмови їм у візі. Інакше буде важко уникнути створення негативного іміджу ЄС через недоліки чи проблеми у його візовій політиці", - зауважила Геращенко.За її словами, як свідчить статистика, дискримінаційним є те, що найбільше сьогодні відмовляють у видачі віз українським незаміжнім жінкам віком до 30 років.Вона також зауважила, що усі посольства країн ЄС мають посередницькі структури, які, не надаючи консультацій по правильності заповнення документів для посольств, беруть по 300 грн за оформлення візи. Віза дорожчає вдвічі для українців, при цьому вони не гарантують результату.

Депутати від України під час форуму наголосили, що практика посередницьких центрів є хибною, оскільки представники центрів не несуть жодної відповідальності за правильність оформлення документів і видачу віз, водночас сприяють формуванню негативного сприйняття Євросоюзу українськими громадянами. Європейські депутати - члени клубу пообіцяли ставити питання про надання віз для українців перед чиновниками з відповідних комітетів Євросоюзу.