newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

НАТО хоче залучити Україну до створення нової системи ПРО

243
НАТО хоче залучити Україну до створення нової системи ПРО

В НАТО одним з пріоритетних напрямків співпраці з Україною вважають участь Києва у створенні нової європейської системи протиракетної оборони (ПРО). Як заявив напередодні заступник генсека НАТО з політичних питань Дірк Бренгельманн, зацікавленість української сторони в побудові європейської системи ПРО зберігається, пише "КоммерсантЪ-Україна".

"Ми помітили, що існує сильний інтерес з боку наших українських колег з приводу ПРО", - зазначив він, коментуючи переговори, що відбулися з представниками Адміністрації Президента України. "Якщо подивитися на карту, очевидно, що люди (в Україні) зацікавлені в цій системі", - звернув увагу Бренгельманн.

Він нагадав заяву секретаря Ради нацбезпеки і оборони Раїси Богатирьової, яку вона зробила в листопаді 2010 року, про те, що Україна "не тільки висловила бажання брати участь у будівництві європейської ПРО, але також запропонувала використовувати свої радари".

Видео дня

Заступник генсека НАТО не очікує протидії з боку Росії з цього питання. За словами Бренгельманна, альянс враховує інтереси Москви при створенні системи протиракетної оборони. "Нам треба між собою (в альянсі ) відпрацювати деталі системи ПРО і нашої співпраці з Росією до того, як ми зможемо більш чітко позначити контури нашої співпраці з Україною", - зазначив він.

Нагадаємо, на саміті в листопаді 2010 року НАТО і Росія домовилися вивчити питання співпраці у створення європейської системи ПРО. Однак переговори зайшли в глухий кут. НАТО наполягає, що нова ПРО не загрожуватиме безпеці Росії, але Москва вважає появу в Європі нових протиракетних систем порушенням стратегічного балансу сил в регіоні і вимагає письмових і технічних гарантій, що система не буде здатна збивати російські ракети.

Росія пропонує свою участь у створенні нової ПРО, але в НАТО називають неприпустимою ситуацію, за якої учасникам військового блоку довелося би спиратися в забезпеченні своєї безпеки на треті сторони. Альянс пропонує будувати дві окремі системи ПРО, які працюватимуть у зв'язці.