newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Медведєв: атомна енергетика - найбільш вигідна і безпечна

201
Медведєв: атомна енергетика - найбільш вигідна і безпечна

Президент Росії Дмитро Медведєв підкреслює, що чорнобильські проблеми є спільним болем РФ, України і Білорусі.

Про це йдеться у зверненні Дмитра Медведєва до громадян Росії у зв'язку з річницею аварії на Чорнобильській АЕС.

«Чорнобильські проблеми – спільний біль Росії, України і Білорусії, котрий поділяє вся світова спільнота», - зазначив Дмитро Медведєв.

Він нагадав, що зараз триває збір коштів на будівництво нового «саркофагу» для аварійного реактора ЧАЕС. Вже створена асамблея донорів, куди увійшли 28 країн. І Росія також внесе свій вклад, переказавши протягом двох років до Чорнобильського фонду «Укриття» і Рахунок ядерної безпеки не менше 45 млн євро, нагадав Президент РФ.

Видео дня

Дмитро Медведєв підкреслив, що наслідки Чорнобильської радіаційної катастрофи ще не подолані до кінця. «І тим важче ми сприймаємо події в Японії, тим ясніше усвідомлюємо, наскільки першорядні питання забезпечення безпеки ядерних об'єктів. Ці трагедії закликають нас винести уроки на майбутнє», - підкреслив він.

За словами Президента РФ, за минулі роки ядерні технології значно удосконалилися, і атомні електростанції успішно працюють фактично в усіх регіонах світу. Атомна енергетика залишається найбільш економічно вигідним способом отримання електроенергії і – за умови дотримання відповідних правил і норм – найбезпечнішим, вважає Президент РФ.

«З конкретними ініціативами «Про підвищення безпеки АЕС» Росія виступить у травні цього року на саміті «Групи восьми». Вони стосуватимуться підвищення відповідальності країн, які використовують атомну енергію. Зокрема – за своєчасність і достатність заходів реагування при виникненні аварійної ситуації. Ми також вважаємо, що потрібні додаткові вимоги безпеки при будівництві та експлуатації об'єктів атомної енергетики. Їх необхідно закріпити правовими міжнародними документами і зробити обов'язковими для всіх держав. Забезпечити надійний контроль за їх дотриманням з боку уповноважених міжнародних організацій, насамперед – МАГАТЕ», - підкреслив Дмитро Медведєв.

На думку російського Президента, необхідно, щоб нові АЕС будувалися з максимальними бар'єрами захисту, і щоб принципи інформаційної відвертості та абсолютної прозорості дій стали нормою для роботи всіх атомних станцій у світі.