newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Конституцію України можуть переписати вже в цей четвер

228
Конституцію України можуть переписати вже в цей четвер

1 лютого розпочалася робота VIII сесії Верховної Ради VI скликання, на якій депутати планують прийняти ряд ключових для країни рішень. Серед них - внесення змін до Конституції в частині перенесення термінів парламентських і президентських виборів, прийняття антикорупційного закону, а також виборчого кодексу.

За інформацією «Комерсант-Україна», питання про внесення змін до Конституції щодо встановлення п'ятирічного строку повноважень для народних депутатів, депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів і проведення чергових парламентських виборів в останню неділю жовтня 2012 року, а чергових президентських – в останню неділю березня 2015 року парламент має намір вирішити в четвер, 3 лютого.

Видео дня

Нагадаємо, поправки до Конституції були схвалені Конституційним судом 19 листопада минулого року і того ж дня прийняті Радою у першому читанні. Впевненість у тому, що в лютому для прийняття документа в парламенті знайдеться 300 голосів, висловлювали як представники влади, так і опозиції.

«Думаю, ніяких несподіванок не буде, і в залі знайдеться більш ніж 300 голосів (для його прийняття. - Ред.)», - заявив заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Ще одним важливим документом, ухвалення якого можливо у перші дні VIII сесії, є президентський законопроект «Про засади запобігання та протидії корупції». Як відомо, 21 грудня 2010 року народні депутати скасували пакет антикорупційних законів, які повинні були вступити в силу з 1 січня. Згідно з інформацією, розміщеної на сайті парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, до другого читання президентських антикорупційних законопроектів депутати підготували 416 поправок.

«Ми розглянемо ці поправки в середу (2 лютого. - Ред.), після чого законопроект можна вносити в зал і приймати в цілому», - повідомив в. о. голови комітету Геннадій Москаль (НУНС).

У ході сесії депутати повинні також прийняти виборчий кодекс, над створенням якого працює група з питань вдосконалення виборчого законодавства на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем. 27 січня у Адміністрації Президента відбулося третє засідання групи, на якому обговорювалися загальні принципи нового закону про вибори. Слід зазначити, що Лавринович не приховує, що чергові парламентські вибори 2012 року передбачається провести за змішаною системою - за партійними списками і мажоритарним округами.

Представники опозиції не чекають від майбутньої сесії «нічого доброго». «Ми бачимо чіткі ознаки побудови авторитарної держави, а під час наступної сесії Ради ці процеси тільки посиляться, - заявив заступник голови парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко. - А всі розмови влади про «рух до Європи», «посилення демократії» - це казки!».

У Партії регіонів з такою постановкою питання не згодні. «Однозначно, країна побачить продовження єдності влади, єдності думки і її реалізації», - стверджує Колесніченко.