newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Колесніков: «Олімпійський» готовий на 95%

432
Колесніков: «Олімпійський» готовий на 95%

Найбільша євроарена України – НСК «Олімпійський» - готова до відкриття на 95%. Про це повідомив сьогодні, 8 вересня, Віце-прем'єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час інспекційної поїздки на стадіон.

«Сьогодні рівно місяць до відкриття стадіону: звісно, роботи ще багато, але в основному вона носить косметичний характер. Залишилося виконати монтаж сидінь, завершити монтаж крівлі, обладнати внутрішні приміщення, - у першу чергу мова йде про інсталяцію обладнання та навчання персоналу, - сказав Віце-прем'єр-міністр України. – Тож вже 8 жовтня відбудеться урочисте відкриття найбільшого стадіону в нашій державі».

Видео дня

Борис Колесніков зауважив, що робота йде надзвичайно швидкими темпами. «Наприклад, за добу на «Олімпійському» встановлюється до двох тисяч глядацьких місць – тож до завершення цих робіт потрібно ще кілька днів. Якщо ж говорити в цілому, то стадіон вже готовий на 95%. Ті 5%, що залишилися, ми точно зможемо завершити за 30 днів – якщо за 1,5 роки зробили все інше», - сказав він.

Станом на четвер, 8 вересня, на НСК «Олімпійський» встановлено 67 секторів мембранного покриття із 80, а також 138 із 640 прозорих куполів над парасольками даху. Однією з функцій парасольок є забезпечення природнього освітлення чаші стадіону. Саме тому, на відміну від напівпрозорої полімерної мембрани даху, підвісні розпірні конструкції будуть вкриті повністю світлопрозорою ETFE плівкою, через яку в чашу стадіону проникатиме сонячне світло.

У 42 кіосках фаст-фуду, розташованих на галереях нижнього та верхнього ярусів трибун, вже завершується монтаж обладнання та внутрішні оздоблювальні роботи.

У чаші стадіону триває встановлення глядацьких сидінь. Повністю змонтовано сидіння нижнього ярусу трибун (окрім віп-сектору). На верхньому ярусі встановлено 25 секторів сидінь із 40.

Змонтовано звукове та світлове обладнання чаші стадіону. Загалом на Київській арені буде 608 прожекторів: 380 – на вантовому кільці покрівлі і 228 - безпосередньо під покрівлею на фермах Віренделя. Середній рівень вертикальної освітленості у 2400Lx відповідатиме найвищим вимогам UEFA, FIFA і GAISF / IAAF для телетрансляції футбольних матчів і легкоатлетичних змагань високої якості як у SD, так і в HD форматі. Прожектори є повністю дистанційно-керованими та можуть працювати в семи різних режимах. Це дозволить забезпечити відмінну видимість для глядачів і можливість проводити телетрансляції будь-яких заходів, що проводяться на стадіоні.

Система озвучування чаші стадіону побудована на високоякісному обладнанні від відомого світового виробника. Вона складається з 88 повнодіапазонних, 80 низькочастотних (сабвуфери) акустичних систем, встановлених під покрівлею стадіону, а також 126 підтрибунних гучномовців.

У середу, 7 вересня 2011 року, на «Олімпійському» почали вкладати натуральний газон. Майже 800 рулонів з натуральним трав’яним покриттям загальною площею 8395 кв.м привезли на стадіон зі Словаччини у 10 холодильних камерах. Вага кожного рулону площею 10м 2– 800 кг.

Щоб виростити ціле поле для «Олімпійського» знадобилося більше двох років, а от розстелять його менше, ніж за два тижні. За день планується вкладати від 1200 до 1500 м2 натурального покриття.

Борис Колесніков повідомив, що на стадіоні зможе розміститися 70 тис. 50 уболівальників. «Тут буде абсолютно все для проведення змагання будь-якого рівня, зокрема, і з легкої атлетики», - підкреслив він.