newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Кількість курців в Україні зменшується

198
Кількість курців в Україні зменшується

В Україні другий рік діє Державна цільова соціальна програма щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров'я населення на період до 2012 року, інформує Міністерство охорони здоров'я.

Видео дня

За державною програмою передбачалося у 2010 році скоротити показник поширеності паління до23%, проте вдалося досягнути навіть кращого результату. Як приклад, у 2008 році цей показник складав 25,6%.

Згідно з розрахунками, за минулий 2010 рік серед чоловіків старших 18 років частина паліїв зменшилася з 49% до 46,5%, а серед жінок з 6,2 до 5,8%. Серед підлітків 14-17 років вона дещо зросла з 3,6 до 4,3%.

Найвищі показники поширення шкідливої звички фіксують у Придніпровському - 27% і Донецькому - 28% регіонах, в інших регіонах помічають зменшення, а в Поліському, Подільському та Карпатському - менше 20%.

Для того, щоб закріпити позитивну тенденцію до зменшення вживання тютюнових виробів, а також зменшення викликаних тютюном захворювань та смертей, заходи, передбачені Державною цільовою соціальною програмою, повинні фінансувати і виконувати в повному обсязі. До них належать створення телефонної лінії для осіб, які потребують допомоги в припиненні паління, посилення контролю за звільненням робітників і громадських місць від тютюнового диму, а також прийняття Верховною Радою України законопроектів щодо заборони реклами тютюну.