Хомутиннік: Діючу систему оподаткування для страхових компаній продовжено ще на рік

354
Хомутиннік: Діючу систему оподаткування для страхових компаній продовжено ще на рік

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестицій у вітчизняну економіку», який 8 грудня був підписаний Віктором Януковичем, передбачає норми щодо створення сприятливих умов для страхової діяльності в Україні. Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

Видео дня

Політик зазначив, що Податковий кодекс передбачає перехідний період впровадження окремих норм щодо оподаткування страховиків. Упродовж 2011 року страховики сплачують податок за ставкою 3% від суми валових доходів від страхової діяльності, включаючи суми, нараховані за договорами перестрахування ризиків як на території України, так і за її межами.

За результатами звітного 2011 року страховики повинні здійснити розрахунки з податку на прибуток за загальною схемою, але не сплачувати його. Це дозволило б скорегувати проблемні питання на наступному етапі.

«На жаль, ДПС виявилась не готовою до переходу до оподаткування страхових компаній за загальною схемою у 2012 році. Зокрема, форма податкової декларації не затверджена, розрахунки з податку на прибуток за новою системою не проводяться, відсутні необхідні експертні висновки.

Надходження до бюджету від страхової діяльності за підсумками 2011 року збільшилися на 20 відсотків у порівнянні з минулим роком. Згідно з експерними оцінками, за новою схемою оподаткування надходження від страхового сектору до бюджету значно скоротилися б», - зазначив Хомутиннік.

«Перехід з наступного року на оподаткування прибутку від страхової діяльності за загальною системою без детального аналізу розрахунків за рік, міг призвести не лише до значного зниження надходжень до державного бюджету, а й відкрив би можливості для ухилення від оподаткування. Саме тому, законом було продовжено перехідний період для страхових компаній до 31 грудня 2012 року», - підсумував він.