newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Екс-адвокат Пукача: записи Мельниченка не є доказами в справі проти Кучми

288
Екс-адвокат Пукача: записи Мельниченка не є доказами в справі проти Кучми

Екс-адвокат Олексія Пукача, Олег Мусієнко переконує, що записи екс-майора УДО Миколи Мельниченка не є належними доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, у причетності до якого Генпрокуратура висунула обвинувачення Леоніду Кучмі. До того ж, згідно з українським законодавством, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях та доказах добутих незаконним шляхом.

Видео дня

«Я не вважаю записи Мельниченка належними доказам по цій справі. Згідно з постановою пленуму Верховного Суду України №9, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях та доказах, добутих незаконним шляхом. А до доказі, добутих незаконним шляхом, слід віднести і ті, які здобуті не уповноваженою на те особою з порушенням встановленого кримінально-процесуальним законом порядку», - заявив адвокат.

Олег Мусієнко зауважив, що по даній справі і без славнозвісних «плівок Мельниченка» доказів вистачає.

«Для суду нема наперед визначених доказів – докази це, чи не докази. Суд має оцінювати всі докази в їх сукупності, але ставити упор на те, що докази Мельниченка – основні докази, я б не став. У справі досить багато доказів, яких вистачить на три такі кримінальні справи – заявляю це як фахівець», - зауважив правник.

Стосовно того - чи був склад злочину у діях Миколи Мельниченка, який незаконно прослуховував кабінет Президента, Генпрокуратура має робити висновок після того, як буде поставлена крапка у кримінальній справі проти екс-президента, - вважає Олег Мусієнко.

«Треба спочатку визначитись із закінченням цієї справи, а потім визначатися – чи є склад злочину в діях майора Мельниченка, оскільки він наполягає на тому, що діяв у стані крайньої необхідності», - зазначив екс-адвокат Пукача.