newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Держбюджет-2012 передбачає збільшення соцвиплат - Акімова

237
 Держбюджет-2012 передбачає збільшення соцвиплат - Акімова

Держбюджет-2012 передбачає істотне збільшення соціальних виплат. На цьому наголосила в інтерв'ю журналістам перший заступник глави Адміністрації Президента - представник Президента в Кабінеті Міністрів Ірина Акімова.

Говорячи про позитивні моменти прийнятого бюджету, вона зауважила: цей документ продовжує послідовний рух України на зниження бюджетного дефіциту - стабілізацію державних фінансів і врегулювання питання державного боргу. "У цьому сенсі - бюджет збалансований і дає підстави для більш-менш упевненого погляду в майбутнє у частині нашої фінансової стабільності", - заявила І.Акімова.

За її словами, саме ця фінансова стабільність дає змогу говорити про збільшення соціальних виплат у 2012 році. Йдеться, зокрема, про заплановане збільшення прожиткового мінімуму в середньому на 14% за рік, мінімальної зарплати - на 12%. "Це вище, ніж прогнозований рівень інфляції", - зауважила перший заступник Президента, додавши, що наразі цей показник прогнозується на рівні 7,9%.

Видео дня

Окрім того, збільшуватимуться соціальні виплати працівникам бюджетної сфери. Зокрема, оклад працівника першого тарифного розряду зросте у 2012 році майже на чверть, надбавка працівникам освіти - на 20%, розміри мінімальної пенсійної виплати будуть збільшені в середньому на 10%, а інвалідам-чорнобильцям - майже удвічі від середнього рівня. Передбачено також зростання розмірів допомоги на оздоровлення працівників медичної сфери. "Усе це, безумовно, позитив", - зазначила Акімова.