newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Адвокат М. Гонгадзе: Генпрокуратура навмисне не легалізує записи Мельниченка

417
Адвокат М. Гонгадзе: Генпрокуратура навмисне не легалізує записи Мельниченка

Доки ГПУ не порушує кримінальну справу проти екс-майора УДО Миколи Мельниченка – легалізувати записи, які він робив у кабінеті екс-Президента неможливо, а доки ці записи не легалізовані, доказова база у справі щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе фактично відсутня.

Видео дня

Про це заявила представник інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

«З одного боку, ГПУ посилається на записи Мельниченка як на докази, з іншого боку, вона їх не досліджує, кримінальну справу щодо Мельниченка не порушує, таким чином не дає можливості легалізувати ці записи. Мельниченко мав би хороші шанси, щоб його суд виправдав з огляду на те, про що саме йдеться в розмовах у кабінеті Президента. Але оскільки кримінальної справи не порушено, більше того ГПУ стверджує, що не доведено факт, що саме Мельниченко здійснював запис у кабінеті Президента – і саме це є підставою непорушення кримінальної справи щодо Мельниченка», – заявила Валентина Теличенко.

«Мельниченко стверджує, що саме він робив ці записи і, відповідно, треба досліджувати. Якщо цього не робиться – я готова вказати, що нам сьогодні готують сценарій, за яким до суду передадуть кримінальну справу, щодо низки високопосадовців, де доказова база буде фактично відсутня. Тобто посилатимуться на ті докази, які не є прийнятними, як наслідок, суд зробить висновок про недоведеність вини цих посадовців», - зауважила адвокат.

Валентина Теличенко переконує, що причиною невизнання плівок екс-майора УДО Миколи Мельниченка є те, що на записах присутні голоси нинішніх керівників держав.

«Причиною того, що записи досі залишаються «підвішеними», нез’ясовано - Мельниченко, чи не Мельниченко їх зробив, в який спосіб ці записи зроблені, були чи не були вони редаговані - є саме через те, що там чутно голоси включно тих, хто і сьогодні керує в нашій державі», - зазначила Валентина Теличенко.

«Вся справа в тому, що як тільки записи Мельниченка справді буде можна визнати належним доказом, важко буде відповісти на запитання - чому не досліджуються ті злочини, про які йдеться в записах інших розмов», - підкреслила адвокат.