УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чиновникам пропонують декларували витрати, які перевищують 15 тис. грн

267
Чиновникам пропонують декларували витрати, які перевищують 15 тис. грн

Народний депутат, заступник голови політради "Нашої України" Віктор Матчук запропонував поправку до закону "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні", за умовами якої держслужбовці будуть змушені декларувати свої витрати, що перевищують суму в 15 тисяч гривень. Таку пропозицію він озвучив у парламенті, адже сьогодні законопроект із поправками вноситься на розгляд Верховної Ради для включення до порядку денного сесії. Про це повідомили в прес-службі "Нашої України".

Видео дня

На думку народного обранця, така поправка дасть відповідь на питання: чи співвідносяться прибутки українського держслужбовця з його видатками. "Якщо видатки перевищують доходи, то ця людина з великою імовірністю або злодій, або корупціонер", - говорить Матчук. За його словами, запропонована норма цілком європейська, але окреслена у поправці сума видатків адаптована до наших реалій.

"Згідно з чинним законодавством, чиновники в Україні зобов’язані декларувати тільки ті витрати, які перевищують 150 тисяч гривень. У Європі держслужбовець мусить декларувати ті видатки, які відповідають розміру його місячної платні, а в Україні держслужбовці отримують від 1800 до 15 тисяч гривень. Відтак, обов’язковому декларуванню мають підлягати ті витрати, які становлять або перевищують 15 тисяч гривень, - відзначив народний обранець. – Бо зараз людина за рік може зробити сотні покупок по 149 тисяч гривень і при цьому графа "видатки" у декларації може бути порожня".